eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan FETÖ'nün İngiliz oyununu anlattı

Erdoğan FETÖ'nün İngiliz oyununu anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti sırasında Uluslararası Saraybosna Üniversitesinde düzenlenen törene katıldı. Erdoğan burada FETÖ okullarının İngiliz bayrağı astığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-05-2018 19:40 - Güncelleme: 21-05-2018 02:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ'nün Bosna Hersek'teki okullarında Türk bayrağını indirip İngiliz bayrağı çektiklerini söyledi. Erdoğan, buradaki okul ihtiyaçlarının Türkiye Maarif Vakfı tarafından karşılanacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Uluslararası Saraybosna Üniversitesince tevdi edilen fahri doktora törenine katıldı. Erdoğan'ın gündeminde Bosna Hersek'te hala faaliyet gösteren İngiliz bayraklı FETÖ okullarıydı. İşte o açıklamalardan satır başları:

"İşte hemen yanıbaşımızda malum okulları vardı. Şimdi ne oldu? İngiliz bayrağını çektiler. Bunlar bu kadar Türk! Bunların Türklükle falan alakası yok. Bunlar başka bir millet. Türkiye Maarif Vakfı açtıkları ve açacakları okullar ile bu ihtiyaçları karşılayacaklar. 

Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkiler parlak bir gelecek vaad ediyor. Bu gelişme her iki ülkenin dilini bilen ve hayatın her alanında faaliyet gösteren gençlere duyulan ihtiyacı giderek artırmaktadır. Toplumların giderek yakınlaştığı bir dönemde yaşıyoruz. 

Artık biliyorsunuz parlamento sizlere açıldı. Milletvekili olma şansını yakalayabilirsiniz. Biz geldiğimiz zaman 30 yaş biliyorsunuz seçilme yaşıydı. Ama şimdi biz bunu 18 yaşına indirdik. Genç ve dinamik bir parlamento hazırlayalım dedik. Okuldaki eğitimle yetinmeyin. Dünyadaki olup biten hadiseleri öğrenmek için çaba sarf edin."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan FETÖ'nün İngiliz oyununu anlattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 21 Mayıs 2018 09:16 İngilizler kızmasın sonra. Sevinmek lazım artık bizim ülkemizin adını kullanmıyorlar diye, yanılıyor muyum?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro