eposta yazdır zoom+ zoom-

'Erdoğan çekilsin' dediği iddia edilen Albayrak bugün ne yazdı!

'Erdoğan çekilsin' dediği iddia edilen Albayrak bugün ne yazdı!

Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiği yazı olay olmuştu. Albayrak eleştirilere bugünkü yazısında yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-09-2017 08:53 - Güncelleme: 14-09-2017 08:53

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç'in "Erdoğan çekilsin" diye yorumladığı Albayrak'ın "AK Parti çevrelerinde yükselen tepki" başlıklı pazartesi günkü yazısı çok konuşulmuştu.

AK Partili eski siyasetçilerin tepkilerini açıkça ifade etmeye başlayabileceğini söylediği yazıya itirazlar gecikmedi. Gazeteci yazar Hakan Albayrak, "Cıvıl cıvıl bir hareket" başlıklı yazısında kendisine yönelik tepkilere cevap verdi.

AK Parti ve hükümette ortak akıl namına bir şey kalmadığını savunan yazar, "Kapalı kapılan ardında konuşmakla bir şey değişmiyorsa meseleleri kamuoyu önünde enine boyuna konuşarak toplumsal baskı oluşturmaya çalışmaktan başka çare yoktur." ifadelerine yer verdi.

AK Parti'ni gizli bir örgüt olmadığını ülkenin iktidar partisi olduğunu hatırlatan Albayrak, "Her toplumsal kesimden insanların oy verdiği bir parti. Geniş olalım biraz. " diye yazdı.

Çoksesliliği benimsemeleri gerektiğini savunan yazar, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"FARKLI FİKİRLERİN ÖZGÜRLÜK İÇİNDE İFADE EDİLEBİLDİĞİ CIVIL CIVIL BİR HAREKET OLMALI"

(...)İmparatorluk varisi rengârenk bir ülke olan Türkiye’nin en büyük siyasi hareketi, farklı farklı fikirlerin farklı farklı üsluplarla tam bir özgürlük ve esenlik içinde ifade edilebildiği cıvıl cıvıl bir hareket olmalı.

Kaostan, anarşiden bahsetmiyorum. Çokluk içinde birlikten, birlik içinde çokluktan bahsediyorum. Lider karizmasıyla ezilmeyen bir çeşitlilikten bahsediyorum. Akıl akıldan üstündür; akılların hayırda yarışarak bizi daha güzel yerlere taşımasından bahsediyorum. Bereketli bir dinamizmden bahsediyorum. Sıkıcı olmamaktan bahsediyorum. En önemlisi, yozlaşmamaktan, çürümemekten bahsediyorum. Hareketimizi değişen şartlara göre mütemadiyen yeniden üretmeliyiz vesselam."

'Erdoğan çekilsin' diyen AKP’li yazar kim! Ahmet Kekeç yazdı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 'Erdoğan çekilsin' dediği iddia edilen Albayrak bugün ne yazdı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • ZÜHTÜ 14 Eylül 2017 23:58 Radikalliği ile tanınan bir isimden bu ne rahatlık... Almıştır bir yerlerden yemini...

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro