eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan bu sefer yenilecek mi! 2019 kehaneti

Erdoğan bu sefer yenilecek mi! 2019 kehaneti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 seçimlerinde bu sefer kaybecedek mi? Erdoğan'ın devrileceğini bekleyenleri hüsrana uğratacak bir yazı Oray Eğin'den geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2017 10:54 - Güncelleme: 07-12-2017 10:54

Reza Zarrab davası üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef alan ABD'deki mahkeme 2019 seçimlerine nasıl yansır?  Erdoğan, için "yolu sonu göründü" yorumunu yapanlar için Habertürk gazetesi yazarı Oray Eğin bir yazı kaleme aldı.

Sahiden de 2019 seçimlerinde ipi kim göğüsler? Merak edilen soruya "2019" tamamdır" başlıklı köşesinde yanıt veren Eğin, seçimleri Erdoğan'ın kazanacağını ve ABD'nin onunla geçinmek zorunda kalacağını iddia etti. İşte o yazının ilgili bölümü:

"ABD DE BİRAZ HÜRRİYET GAZETESİ GİBİ"

- Darbe girişiminden sonra “dış mihrakların” Türkiye’yi yıkma girişimi de seçim malzemesine dönüşmez mi? Buna muhalefetin umudunu yurtdışında sürülen bir davaya bağlamasını ekleyin bir de. Ülkeye sahip çıkma, bağımsızlık ve milli beraberlik vurgusu her zaman oy alacaktır.

- 2019 seçimlerine CHP’nin hâlâ Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde gireceğini, kendisi aday olmasa da stratejinin ve adayın onun tarafından belirleneceğini düşünürsek... Sicil ve geçmiş tecrübe Erdoğan’ın önünde pek bir engel olacağı düşüncesini uyandırmıyor.

- Diplomasi ülkelerin karşılıklı çıkarları üzerinden ilerliyor. ABD’yle bozulan ilişkiler de 2019’dan sonra kolaylıkla düzelecek. ABD de biraz Hürriyet Gazetesi gibi. Her seçim öncesi “Acaba Erdoğan gider mi?” diye heyecana kapılıyor, gitmediğini görünce Erdoğan’la geçinmek zorunda olduğunu fark edip ilişkiye yeniden başlıyor. Seçimden sonra da kriz çözülür.

Oray Eğin'in yazısının tamamı

Zarrab konuşursa! New York Times'ın Erdoğan iddiası

 

New York Times'ın Rıza Zarrab'la ilgili Türkçe mesajları tartışılıyor

 

Reza Zarrab'ın FBI ile Türkiye'ye kumpas kaydına bakın!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan bu sefer yenilecek mi! 2019 kehaneti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR24 YORUM
  • Frankfurt 11 Aralık 2017 20:12 Hayır yenilmeyecek çünkü uzakdan yakından Türkiye yi şu an yönetebilecek herhangi bir alternatif yok. Ancak israil Almanya bilhassa Amerika nın istediğini yaparsan belki terörsüz atlatılabilir. O vakit bizim millet gene gaz seker ekmek kuyruklarına hazır olsun demedi demeyin.

    CEVAP YAZ 2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro