eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan BM'de Fırat Kalkanı'nı anlattı

Erdoğan BM'de Fırat Kalkanı'nı anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda Türkiye'nin sınır ötesi operasyon Fırat Kalkanı'nı anlattı. Erdoğan, harekatta asıl amacın terör unsurlarına yönelik olduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-09-2016 23:07 - Güncelleme: 21-09-2016 00:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda Fırat Kalkanı Harekatı'nın Suriye için kritik bir yerde durduğunu, dengenin yeniden tesisi için çalışıldığını söyledi. Erdoğan, DEAŞ eylemlerinin bu harekatı zorunlu kıldığını kaydetti.

Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda Suriye'ye yönelik düzenlenen sınır ötesi operasyonları konusunda üye ülkelerin devlet başkanlarına bilgi verdi. Erdoğan, DEAŞ'ın eylemlerini anlattı Türkiye'nin sabrının tükendiğini ve bölgedeki dengenin tesisi için Fırat Kalkanı Harekatı'nın zorunlu olduğunu söyledi. İşte Erdoğan'ın o sözleri:

"Suriye'nin toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin korunmasına en fazla önem veren ülke Türkiye'dir. Suriye'nin topraklarında gözümüz yoktur. Suriye muhalefetine verdiğimiz destekle başlayan Fırat Kalkanı Harekatı, umutsuzluğun hakim olduğu bölgede dengenin yeniden tesisi bakımından kritik yerde bulunuyor.

 

"GÜVENLİ BÖLGE ÇAĞRISI"

Güvenli bir bölge oluşturma çağrısında bulunuyoruz. 911 km sınırımız var. Ve Türkiye tehdit altındadır. Sabrettik ancak 24 Ağustos'ta Gaziantep'te bir düğün merasiminde 14 yaşındaki çocuğu canlı bomba yapmak suretiyle kalabalığın içerisinde göndererek patlattılar. O ana kadar duran Türkiye artık duramazdı ve ılımlı muhaliflerle birlikte bu olaya müdahale ettik. Cerablus'tan DEAŞ'ı derdest ettik. Rai'de de aynı şekilde. Böylece Cerabluslu Cerablus'a, Rai'li Rai'ye yerleşmiş oldu. Terör koridoru olmaktan çıktı bölge, barış koridoru haline geldi."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan BM'de Fırat Kalkanı'nı anlattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Farklı Bakış 21 Eylül 2016 11:03 Yanıldığımız nookta nedir bilirmisiniz. Suriye'ye İŞİD bize zarar verecek diye girmedik. ABD İSTEDİ DİYE GİRDİK. VE YAKINDA BAŞIMIZA BELA ALACAK NOKTALARA KADAR GİTMEYE BAŞLAYACAĞIZ.ZATEN OBAMA KONUŞMASINDA BUNUN TALİMATLARINI VERDİ BİLE.

    CEVAP YAZ 2 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro