eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası verdi

Erdoğan Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde konuştu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-07-2018 08:39 - Güncelleme: 13-07-2018 08:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Binali Yıldırım hepimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı." ded

"40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadı"
"Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Binali Bey, asıl 15 Temmuz gecesinde demokrasiye, milletin iradesine, ülkemizin bağımsızlığına sahip çıkan cesaretiyle milletimizin gönlündeki yerini ayrıca pekiştirmiştir." şeklinde konuştu.

"Terörle mücadelenin en büyük destekçilerinden"
Yıldırım'ın FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında yürütülen amansız mücadelenin de en büyük destekçilerinden olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu dönemde Türkiye, terör örgütlerine yönelik tarihinin en başarılı operasyonlarını gerçekleştirmiştir. Hükümetimizin dirayetli adımları karşısında FETÖ bitme noktasına, PKK ve uzantıları ise nefes alamaz duruma gelmiştir." dedi.

"Türk demokrasisinin gücüne güç, itibarına itibar kattılar"
"Binali Bey ile Başbakanlığı döneminde yakaladığımız uyumu inşallah Meclis Başkanlığı döneminde de devam ettireceğimize inanıyorum." diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Binali Bey, MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli ile bu hassas süreci fitnecilere aldırmadan, takdire şayan bir şekilde yönettiler. Bu gayretleriyle sadece Türkiye'yi sürekli kriz, kaos ve istikrarsızlık üreten bir sistemden kurtarmakla kalmadılar, aynı zamanda ilk defa iki farklı partinin bir araya gelerek sandık yoluyla büyük bir dönüşüme imza atabileceklerini göstererek, Türk demokrasisinin gücüne güç, itibarına itibar kattılar." 

Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümetin Başbakanı Yıldırım'a, hizmet süresince gösterdiği üstün başarı dolayısıyla Devlet Şeref Madalyası tevcih etti.

Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yürürlükten kalkan Başbakanlığın mührünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim etti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası verdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • MİSAFİR 13 Temmuz 2018 10:52 BİZİM BU ZAVALLI SAHTE ÇAĞDAŞLARA DİPLOMALI CAHALLARA NE YAPSANIZ BOŞ BUNLAR İSTEMEZZÜK ÇÜ ,İŞLERİ GÜÇLERİ KARIŞTIRMAK TÜRKİYE DÜŞMANLARIYLA TERÖRLE BİR OLUP EKMEĞİNİ YEDİĞİ ÜLKEYE DEVLETE SALDIRMAK ALLAH BUNLARA ET VERSİN TIRNAK VERMESİN FIRSAT VERMESİN 24 SAATTE ÜLKEYİ SURİYEYE ÇEVİRİRLER BU OYUNLARI OSMANLININ YIKILIŞINDAKİ IRAKTAKİ SURİYEDEKİ İHANETİN AYNISI

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro