eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan açıkladı! Bu kurumlarda FETÖ temizliği başladı

Erdoğan açıkladı! Bu kurumlarda FETÖ temizliği başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, savunma sanayi kuruluşlarıyla ilgili FETÖ’nün bu kuruluşlarının da hücrelerine kadar sindiğini söylemişti. Bu kurumlardaFETÖ temizliği için harekete geçildi ve isimler savcılığa bildirildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-01-2018 08:53 - Güncelleme: 02-01-2018 08:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 696 sayılı KHK ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın Cumhurbaşkanlığına bağlanmasının gerekçesini soran gazetecilere böyle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 696 sayılı KHK ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın Cumhurbaşkanlığına bağlanmasının gerekçesini soran gazetecilere, HAVELSAN, ASELSAN, TUSAŞ/TAI gibi kuruluşlarının beraber çalışması gerektiğini belirterek, FETÖ’nün bu kuruluşlarının da hücrelerine kadar sindiğini söylemişti. Erdoğan’ın sözünü ettiği kuruluşlarda çoğu önemli görevde yüzlerce FETÖ’cü tespit edilmişti.

İSİMLER SAVCILIĞA BİLDİRİLDİ: Güvenlik birimleri, FETÖ’yle bağlantısı olduğu tespit edilen kişilerin isimleri önce kurumlarına, daha sonra haklarında işlem yapılması için savcılığa bildirildi. Bildirilen isimler ilgili kurumlarından KHK’lar ile ihraç edildi.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Türkiye’nin dört bir yanında, stratejik kurumlardan ihraç edilen FETÖ mensuplarına yönelik soruşturmalar yapıldı. Bu kapsamda, ASELSAN’dan yaklaşık 100, ROKETSAN’dan yaklaşık 20, HAVELSAN’dan yaklaşık 110 ve TUSAŞ/TAI’den yaklaşık 60 kişi hakkında FETÖ’den işlem yapıldığı belirtildi.

BYLOCK TESPİT EDİLDİ

Şüpheliler arasında örgütün kripto haberleşme programı olan ByLock’u kullandığı da tespit edildi.Haklarında işlem yapılan şüphelilerden bazıları önemli projelerde görev aldı.

2018 emekli zammı enflasyon farkı ocak ayı maaşlar ne kadar?

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan açıkladı! Bu kurumlarda FETÖ temizliği başladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Veli 02 Ocak 2018 14:16 Ya alamadığım ne biliyormusunuz bu alçak feto nün dini konuda söylemlerinin çoğunda şirk var imandan çıkma var yani seri şerifin dışında verilen bir sürü hüküm var ben bu adamın müslümanlıkla ilgi ve alakasının olmadığını yıllardır söyledim ve söylemleriyle küfre düştüğünü tenkid yedim ayarlandı vs.vs bunun tabinde çok sinsice bir örgüt vari calistiklarinida görüyordum iller arası özel haberciler gezi pramrami kapsamında kurumlardaki sorumlulara nasıl hareket etmeleri hi.emir talimat geliyordu büyüklerimiz nasıl anlamadılar bunu bu alçak kardinali

    CEVAP YAZ 6 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro