En sağlam otomobiller!

Teknolojinin gelişmesi günümüzde bir çok derde deva olurken, otomotiv sektöründe araçların gelişmesi onları çok daha sağlam ve güvenli hale getiriyor.

En sağlam otomobiller!

Teknolojinin gelişmesi günümüzde bir çok derde deva olurken, otomotiv sektöründe araçların gelişmesi onları çok daha sağlam ve güvenli hale getiriyor. Özellikle şiddetli ve büyük kazalarda araçlar hem fiziksel hasar görüyor hem de içerisinde bulunan insanlar yaşamlarını yitiriyor.Teknoloji, yavaş da olsa bu soruna çözüm bulunuyor keza bazı büyük markalar artık ürettikleri araçların kasa malzemelerinde kullandıkları yeni formüller ile araçları, dış etkenlere karşı daha az hasar görecek noktaya getirebiliyorlar. Bizde son 2 yıl içerisinde testlerde çarpışma, sürücü, araç içi yolcu ve yaya yolcu emniyeti konusunda en iyi sonuçları veren 5 araca yakından bakacağız.

En sağlam otomobiller!

En sağlam 5 otomobil: Baştan uyaralım, bunlar son 2 sene içerisinde testleri yapılan en güvenli 20 araç içerisinden bizim tercihlerimiz. Bu yıl 20. yıl dönümünü kutlayan Euro NCAP önemli bir kilometre taşını deviriyor. Euro NCAP'in zorlu çarpışma testlerinin kullanılmaya başlandığı 1997 yılından bu yana 78.000'den fazla yaşam kurtarıldı. 630'dan fazla güvenlik derecelendirmesi yayınlandı, çarpışma testlerinde 1.800 araba kullanıldı ve arabaları daha güvenli hale getirmek için toplamda 160 milyon Avro harcandı.

En sağlam otomobiller!

1997 yılında yayınlanan ilk testler en çok satan aile arabalarının güvenlik açısından yetersiz olduğunu ortaya çıkartarak, kazaların önlenmesi için araç tasarımlarının yeniden düşünülmesini zorladı. Yirmi yılın ardından, Avrupa pazarında satılan her 10 arabadan 9'u Euro NCAP derecelendirmesine sahip ve motor endüstrisi en üst seviyede güvenlik derecelendirmeleri için yeni gereksinimlerin geliştirilmesini aktif olarak destekliyor.

En sağlam otomobiller!

Jaguar XE Jaguar markasının şimdiye kadar ürettiğimiz en gelişmiş ve en verimli spor sedan otomobili diye lanse ettiği Jaguar XE listemizdeki ilk araç. İddialı görünümünün yanı sıra muazzam iç kokpit tasarımı ve dinamik sürüş performansı var. Jaguar klasiğini devam ettiren model sağlamlık kanadında ise son zamanların en iyilerinden. Jaguar XE‘nin dış kasası, aerodinamik verimlilik ve denge için özel olarak optimize edilmiş durumda. Yarış otomobilinden ilham alan gövde altı koruması ve hatta difüzör, XE‘yi mümkün olduğunca verimli, ekonomik ve kaliteli kılmak üzere tasarlanmış. On yıldan uzun süredir alüminyum otomobil üretiminde lider konumda olan Jaguar, XE ile bir adım daha öne çıkmayı başarıyor. Yapılan testlerde çarpışma emniyeti konusunda %92, çocuk ve yetişkin yolcu emniyeti konusunda %82 ve yaya yolcu emniyeti konusunda %81 gibi puanlar alan Jaguar XE, hiç kuşkusuz en sağlam ve güven veren araçlardan birisi.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro