eposta yazdır zoom+ zoom-

Emekli maaşları bayramdan önce verilecek mi?

Emekli maaşları bayramdan önce verilecek mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ramazan Bayramı öncesinde emekli maaşlarının bayramdan önce verilip verilmeyeceği ile ilgili ilk kez konuştu. Bakan milyonlarca emeklinin beklediği soruyu yanıtladı. İşte o açıklama...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-06-2017 14:34 - Güncelleme: 07-06-2017 14:34

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 24 Tv'de katıldığı programda, çalışma hayatını ilgilendiren konulara ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yaklaşan Ramazan Bayramı'na değinen Müezzinoğlu, emeklilerin aylıklarının bayramdan önce ödenmesi için çalıştıklarını belirtti.

Müezzinoğlu, "Bayramlar emeklilerimiz için çocukları, torunları sevindirme günüdür. İnşallah maaşları bayramlardan önceki günlerde alabilecekler." diye konuştu.

Kıdem tazminatında yeni sistemin taslağı tamamlandı
Çalışanların yüzde 85'inin kıdem tazminatı konusunda mağdur olduğunu belirten Müezzinoğlu, kıdem tazminatında hakkaniyet, güvence ve şeffaflığın olduğu yeni bir sistemi getirmek istediklerini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, mevcut kıdem tazminatı sisteminden memnun olanların yeni sisteme geçmeme hakkına sahip olacaklarını, bunu çalışanın tercihine bırakacaklarını bildirdi.

Bakanlık olarak kıdem tazminatına ilişkin yeni sistemle ilgili taslağı tamamladıklarını bildiren Müezzinoğlu, taslağın Başbakanlıkta olduğunu, burada son şeklinin verilmesinin ardından sendikalarla paylaşılacağını kaydetti.

Emekli temmuz ayı maaşları SSK Bağkur ne kadar zam alacak?

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Emekli maaşları bayramdan önce verilecek mi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Erol Baron 07 Haziran 2017 17:33 Geçen gün bir AVM'nin kasasında satın aldıklarını ödemek için bir sürü kredi katı arasında modern görünümlü ve muhtemelen emekli adamın biri 1. kartı verdi kasiyere geçmedi, 2. kartı kasiyere verdi geçmedi, 3. kart geçti ve "çok kredi kartlı" adam kasadan geçti. Belli ki, ay başını getirmek için insanlar cambazlık yapıyor.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro