Elon Musk'tan yeni çılgın proje artık roketlerle..

Musk, Avustralya'nın Adelaide kentinde Uluslararası Uzay Yolculukları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Space X'in gezegenler arası seyahatleri mümkün kılacak araçların yapımına gelecek yıl başlayacağını belirterek, amaçlarının 2024 yılında insanları Mars'a göndermek olduğunu duyurdu. Bununla da yetinmeyen Musk, şehir içi trafik sıkışıklığını Boring Company ile çözmek istediğini açıkladı. Musk’ın en yeni ulaşım fikriyse açıkta kalan son halkayı tamamlıyor ve hava ulaşımına yeni bir boyut kazandırmak istiyor.

ROKETLE ŞEHİRLERARASI YOLCULUK

Güney Afrika asıllı mucit Musk, Gezegenler Arası Taşıma Sistemi (BFR) projesi olarak bilinen roket sisteminin, Dünya üzerinde şehirler arası uzun uçuşları da yarım saatin altına indireceğini ifade etti. Sistem sayesinde örneğin New York'tan Şanghay'a 40 dakikada gidilebileceğine işaret eden Musk, bazı müşterilerinin, gezegenler arası seyahatlere çıkmadan önce, 106 metre boyunda 9 metre genişliğinde BFR sisteminin birkaç kez denenmesini görmek istediğini dile getirdi. Elon Musk, BFR'nin ilk kargo versiyonlarının (insansız) 2022 yılında Mars'a gideceğini de söyledi.

BFR'nin, Mars ve Ay seyahatlerinin yanı sıra bugün fırlatma aracı Falcon 9 ve Dragon kapsülünün yaptığı gibi uydu fırlatacağı ve Uluslararası Uzay İstasyonunana (UUİ) hizmet vereceği kaydedildi.

  • Güncel 29 Eylül 2017 14:52
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Elon Musk'tan yeni çılgın proje artık roketlerle.. videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Farabi 29 Eylül 2017 16:31 Daha zamani gelmedi,teknoloji yetersiz halen.Belki 100 sene falan sonra

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro