eposta yazdır zoom+ zoom-

Elitaş'tan Meclis'teki kavga için tuhaf yorum! Darbe...

Elitaş'tan Meclis'teki kavga için tuhaf yorum! Darbe...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş Meclis'te yaşanan kavga için; ''Kılıçdaroğlu TBMM'den çıktıktan sonra bu eylemin yapılması planlı bir harekettir'' dedi ve ekledi bu ikinci bir işgal darbesidir.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-01-2017 10:03 - Güncelleme: 12-01-2017 10:03

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulundaki görüşmelerinde CHP'nin hiç ummadıkları, tahmin etmedikleri ve düşünmedikleri eylemiyle karşılaştıklarını belirterek, "CHP'nin bütün milletvekilleri Meclis kürsüsünü işgal etti, kürsüde büyük hasar ortaya çıkardı. Genel Başkan Yardımcımız Fatih Şahin'in burnu kırıldı. Bir milletvekilimizin ayağından ısırıldığını tespit ettik." dedi.

Elitaş, teklifin Genel Kuruldaki görüşmelerinde yaşanan kavgayla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin Meclis tarihinde olmayan bir terörü ve anarşisiyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

CHP'nin ilk etapta, oylama sırasında oy kullanan AK Parti'li milletvekillerine çeşitli hakaretler edip oy kullanmayı iptal ettirme yoluna gittiğini anlatan Elitaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

CHP'Lİ VEKİLLER KÜRSÜYÜ İŞGAL ETTİ

"CHP'nin hiç ummadığımız, tahmin etmediğimiz, akla gelmeyecek, düşünmediğimiz eylemiyle karşı karşıya kaldık. CHP'nin bütün milletvekilleri Meclis kürsüsünü işgal etti, kürsüde büyük hasar ortaya çıkardı.

FATİH ŞANİN'İN BURNU KIRILDI

Bunun yanında AK Parti milletvekillerine saldırgan bir tavır içerisinde hücum ettiler. Genel Başkan Yardımcımız Fatih Şahin'in burnu kırıldı ve ameliyata alındı. Bir milletvekilimizin ayağından ısırıldığını tespit ettik. Biz TBMM'de milletvekillerinin olduğunu tahmin ediyorduk ama milletvekili dışında da mahlukatın var olduğunu, bugün bir milletvekilimizin ayağından ısırılmasıyla gördük.

TBMM'YE BOMBALI SALDIRIYI HATIRLATTI

Elitaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) geçen yıl 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında TBMM'ye yönelik bombalı saldırıyı hatırlattı.

O gün TBMM'nin darbeciler tarafından işgal edilmeye çalışıldığını dile getiren Elitaş, "Önce üniformalı FETÖ'cüler TBMM'ye saldırdılar, bugün de 12 Ocak sabaha karşı, CHP'nin milletvekilleri Meclis'e saldırmaya kalktılar. 15 Temmuz'da Meclis'i üniformalı FETÖ'cüler, bugün de milletvekili kimliğinde birileri işgal etmeye kalktı. 15 Temmuz'da nasıl ki bu milletvekilleri darbecileri püskürttüyse, bugün de Meclisi işgal edenleri püskürtmüştür. Nasıl ki Kurtuluş Savaşı döneminde düşmana TBMM'yi teslim etmediysek, bugün de TBMM'nin programı çerçevesinde çalışmalarına devam ettik." diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU VEKİLLERİNE SAHİP ÇIKSIN

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin milletvekillerine aklıselim davranmaları yönünde tavsiyede bulunmasını ümit ettiğini belirtti.

Elitaş, şunları kaydetti: "Sayın Kılıçdaroğlu TBMM'den çıktıktan sonra bu eylemin yapılması planlı bir harekettir. Genel Başkan çıkar çıkmaz bu eylemin yapılması, ana muhalefet partisinin aklıselim düşünmediğinin en büyük kanıtıdır. Ben Sayın Kılıçdaroğlu'na Türk milleti adına tavsiye ediyorum; milletvekillerine sahip çıksın ve bağrından çıktığımız millete yakışır bir hareket yapsın.

BU İKİNCİ İŞGAL DARBESİDİR

Bu anayasa öyle veya böyle Meclisten geçtikten sonra bu ülkenin gerçek sahibinin önüne çıkacak ve onların vereceği karara hepimiz saygı duyacağız. Halktan korkarak milletvekilliği yapılmaz, bizi seçen milletten korkarak milletvekilliği yapılmaz, siyasi faaliyette bulunulmaz. Tüm halkımıza ikinci işgal darbesi geçmiş olsun diyorum."

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Elitaş'tan Meclis'teki kavga için tuhaf yorum! Darbe... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • Misafir 12 Ocak 2017 13:43 bunların kafalarında bir korkudur gidiyor. darbe, fetöcü ve anayasanın menfaatlerine göre değiştirilmesi karşı çıkanlara apaçiler gibi saldırıyorlar daha şimdiden böyleler sonra ne olur düşüncesi bile kötü, derebeyi zorbalığı

    CEVAP YAZ 3 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro