Elektrikli bir yarış otomobili mi yoksa çita mı?

Saatte 120 km hıza çıkabiliyor olmalarıyla dünyanın en hızlı canlıları arasında yer alan çita, FIA‘nın son çalışmasında Formula E aracının karşısına çıkartıldı. Karşılaşmada Techeetah takım sürücüsü Jean Eric Vergne tarafından kontrol edilen elektrikli Formula E aracı kullanıldı. 0’dan 100 km/s hıza iki yarışmacının da 3 saniyede çıktığı karşılaşma, Güney Afrika’da bir pist üzerinde gerçekleştirildi. Bu denemeyi sizin de tahmin ettiğiniz üzere yarış aracı kazanırken, arada çok ufak bir fark olduğu görüldü.

Peki bu çalışmanın esas amacı performans karşılaştırması yapmak mıydı? Elbette hayır. FIA bu drag yarışı ile iklim değişikliğine vurgu yapıyor. İklim değişikliğinin çitalar üzerindeki etkisine dikkat çekmek için hazırlanan video, elektrikli otomobillere de vurgu yapıyor. Söylendiği kadarıyla çitalar iklim değişiklikleri nedeniyle en büyük risk altında olan 10 canlı arasında bulunuyor ve çevre için elektrikli otomobillere yatırım yapmak gerekiyor.

  • Teknoloji 04 Aralık 2017 16:55
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Elektrikli bir yarış otomobili mi yoksa çita mı? videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro