eposta yazdır zoom+ zoom-

Egemen Bağış Türkiye'nin yeni ufkunu anlattı

Egemen Bağış Türkiye'nin yeni ufkunu anlattı

Avrupa'nın etkin haber sitelerinden EurActiv için bir makale kaleme alan AB ve Devlet eski Bakanı Egemen Bağış Türkiye'nin yeni ufkunu anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-10-2016 09:53 - Güncelleme: 22-10-2016 09:53

Bağış, ülkenin 15 Temmuz darbe girişimi ile bir sarsıntı yaşamış olmasına rağmen bugün vatandaşların her zamankinden daha güçlü bir dayanışma içerisinde teröre karşı demokrasiye sahip çıktıklarını belirtti.

TÜM SİYASİ KUTUPLARI BİRLEŞTİRDİ

Makalesinde Pennsilyvania'da yaşayan FETÖ lideri Gülen'in örgütlediği darbe kalkışmasını engelleyen milletimizin yazdığı kahramanlık destanını anlatan eski Bakan, 7 Ağustos tarihinde YeniKapı'da gerçekleştirilen demokrasi mitinginin tüm siyasi kutupları birleştirdiğine dikkat çekti.

GERÇEK YÜZLERİ 15 TEMMUZ GECESİ GÖRÜLDÜ

Gülen'cilerin gerek devlet gerekse özel sektörü istismar ederek ülkeyi ele geçirmeye çalıştıklarını izah eden Bağış, samimi dindar görünümlü bu grubun gerçek yüzünün 250'ye yakın insanın ölümüne sebep oldukları 15 Temmuz gecesi görüldüğünü vurguladı.

"Bunlara asla güvenilmez. Samimi dindar görünürler ama eylemlerinde hiç bir samimiyet yoktur" diye yazan Bağış, Gülen'in ABD, işbirlikçilerinin ise kaçıp saklandıkları ülkeler tarafından yargılamak üzere Türkiye'ye iadelerinin müttefiklerimizden uzunca bir süredir beklendiğinin altını çizdi.

MİLLETİMİZ YENİ HEDEFLERE ODAKLANDI

Bağış makalesini şöyle bitirdi: "Türkiye tüm vatandaşları ile yaşadığı ve asla unutulmayacak tecrübeyle daha da güçlendi. Milletimiz ufkun ötesinde yeni hedeflere odaklandı, bölünmeyeceğiz aksine hem yerelde hemde tüm insanlığı tehdit eden teröre karşı küresel birleşmeye destek vererek daha güçleneceğiz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Egemen Bağış Türkiye'nin yeni ufkunu anlattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • OKLAVA 22 Ekim 2016 11:53 Bu bakara makara ve cuma bir ayet sallıyorum diyen adamın ufkunda millete hizmet değil ancak ŞER olur,Bu herifi AKP de parti disiplin kuruluna bile vermeyen AKP yi kınıyorum

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Egemen Bağış
EGEMEN BAĞIŞ KİMDİR?

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci. 2002'de İstanbul Milletvekili seçilen Egemen Bağış, AB ile tam üyelik görüşmelerini yürütmek üzere Devlet Bakanı ve Başmüzakereci olarak görevini yürütm&uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro