EDHO'nun Alpaslan'ı oyunculuğa bakın nerede başlamış

Eşkiya Dünya'ya Hükümdar Olmaz dizisinin Alpaslan'ı Yunus Emre Yıldırımer hayat hikayesini ve oyunculuğa başlama hikayesini Gülben Ergen'e anlattı. Okul hayatını hiç sevmeyen Yıldırımer'in oyuculuk kariyeri annesinin onu Fatih Belediyesi'nin tiyatro kursuna yazdırmasıyla başlıyor.

EDHO'nun Alpaslan'ı oyunculuğa bakın nerede başlamış

Eşkiya Dünya'ya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırdığı Alpaslan karakteriyle daha pöpüler bir kişilik haline gelen Yunus Emre Yıldırımer oyunculuğa nasıl başladığını ve EDHO'ya uzanan oyuculuk serüvenini Gülben Ergen'e anlattı. Siirt'te dünyaya gelen Yıldırımer 8 aylıkken dünyaya gelmiş. Üç kardeş olan oyuncunun bir abisi bir de kız kardeşi bulunuyor. Ailesinin maddi sorunlarıyla nedeniyle Anneannesi ve Dedesi'nin yanında büyüdüğünü söyleyen Yıldırımer onlara karşı çok hassas olduğunu belirtiyor. İşte EDHO'nun yakışıklı oyuncusu Yunus Emre'nin röportajından satırbaşları...

EDHO'nun Alpaslan'ı oyunculuğa bakın nerede başlamış

BÜYÜYÜNCE NE OLMAK İSTİYORDUN?: - Diyarbakır’dayken bir dönem veteriner olmak istedim. Hayvanlarla çok zaman geçiriyordum. Ama ben okul hayatını hiç sevmedim. Özellikle liseyi. Çift dikiş gittim. Sonra babamın tayini İstanbul’a çıktı. Diyarbakır’da da lisede sınıfta kalmıştım. “Ben okumak istemiyorum” dedim. Liseyi sevemedim. Rahmetli dedem “Okumayacaksan, çalışacaksın” dedi. “Tamam” dedim. Bir tekstil işine başladım.

EDHO'nun Alpaslan'ı oyunculuğa bakın nerede başlamış

Sonra oradan bir büfeye geçtim. Her değiştirmemde dedem “Okuyacak mısın?” diye soruyordu. Ben de ona “Hayır” diyordum. 19 yaşımda askere gitmek istedim. Bana “Sen ilkokul mezunusun” dediler. “Bu böyle olmaz” dedim. Babam iktisat mezunu, amcam Galatasaray Üniversitesi mezunu, diğer amcam çevre mühendisi. Askere gitmekten vazgeçip okumaya karar verdim. Liseyi 2.5 senede dışarıdan bitirdim. Ama meslek lisesi olduğu için acayip bir sistem vardı ve ben yine okula gidiyordum. Sonra tiyatroyla tanıştım.

EDHO'nun Alpaslan'ı oyunculuğa bakın nerede başlamış

NASIL OLDU?: - Annem baktı, herhalde “bu çocuktan bir şey olmayacak” diye düşünüp “Fatih Belediyesi’nin tiyatro kursu var. Oraya git” dedi.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro