eposta yazdır zoom+ zoom-

Ecevitler'in tarihi evi kiraya veriliyor

Ecevitler'in tarihi evi kiraya veriliyor

Ecevitler'in 'manevi oğulları' olarak görülen Recai Birgün, Ecevit’in vasiyetinde kendisine bıraktığı evi kiraya veriyor

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-09-2010 15:32 - Güncelleme: 27-10-2015 15:38

Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit tarafından “manevi oğulları” olarak görülen Recai Birgün, Ecevit’in vasiyetinde kendisine bıraktığı evi kiraya veriyor

Ecevit çiftinin, uzun yıllar boyunca koruma müdürlüğünü yapan ve en yakınlarındaki isim olan İzmir Bağımsız Milletvekili Recai Birgün, Bülent Ecevit’in vasiyeti üzerine kendisine bırakılan evi kiraya veriyor.
Ecevit çiftinin yıllarca oturduğu, Bülent Ecevit’in 2004’te geçirdiği rahatsızlık sonrası, ikilinin giriş katında başka bir eve taşınması üzerine boşaltılan ev, Ecevit hayattayken Eylül 2005’te Birgün’e verilmiş ve kira da alınmamıştı.

Bülent Ecevit’in Kasım 2006’daki ölümünün ardından ev, Ecevit’in vasiyeti üzerine Birgün’e verilmişti.

Evin Birgün’e verilmesi o dönemde büyük tartışmalara neden olmuştu. Birgün, Ecevit’in ölümünden sonra 22 Temmuz 2007 seçimlerinde CHP listelerinden İzmir milletvekili seçilmiş, daha sonra DSP’ye katılmıştı. Geçen yıl partisinden istifa eden Birgün, Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa gelmesinin ardından CHP’ye katılmak istemiş, ancak CHP tarafından bu talep geri çevrilmişti.

‘Daha geniş bir ev aldık’

İki çocuk babası olan Birgün, evi kiraya verme gerekçesi olarak, “Daha geniş bir ev satın aldık. Bahçesi de daha geniş. Çocukları düşündük. Bu nedenle böyle bir karar verdik” dedi.

Birgün, evi 3 gün önce kiraya çıkardıklarını, eve herhangi bir talebin gelip gelmediğini bilmediğini, konuyu kendisinin takip etmediğini ifade etti.
Evin tapusunun kendi üzerine olduğunu belirten Birgün, evin kiraya verilmesinin başta Rahşan Ecevit olmak üzere bazı çevrelerce bir vefasızlık sayılıp sayılmayacağına ilişkin soruya, “Boş kalması daha kötü olurdu. Böyle bir değerlendirme yapılacağını sanmıyorum. Bu türden bir değerlendirme yapanlar boş bir değerlendirme yapmış olurlar” yanıtını verdi.

Birgün, dairenin kiraya verilmesinden Rahşan Ecevit’in haberi olup olmadığına ilişkin sorumuzu ise, “Bu soruyu yorumsuz geçiyorum” diye yanıtladı.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro