eposta yazdır zoom+ zoom-

E okul sınav sonuçları nereden öğrenilir öğretmen girişi

E okul sınav sonuçları nereden öğrenilir öğretmen girişi

E okula giriş nasıl yapılır öğrenciler ve öğretmenler e okul'a nasıl giriyor? Karnelerin yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler e okul sınav sonuçlarını merak ediyor. E okula giren öğrenciler sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-12-2017 15:42 - Güncelleme: 30-12-2017 15:42

E okul Türkiye'den en çok merak edilen sitelerden biri. Aynı zamanda uygulama olan ve indirilen e okul'da okul notları ve devamsızlık öğrenilebilir. Peki e okul'a nasıl giriş yapılıyor?

E-Okul; veliler, öğrenciler ve öğretmenler tarafından kullanılabilir. Öğretmenler sistem üzerinden not girişlerini gerçekleştirir. Öğrenciler ve veliler ise not bilgisini sistemden sorgulayabilir. E-Okul; not bilgisi, devamsızlık bilgisi, şube not ortalaması, pansiyon bilgileri gibi bilgileri barındırır. Veliler şube not ortalaması ile öğrenci notu karşılaştırarak, öğrencinin sınıftaki durumunu kıyaslayabilir.  

E OKUL'A GİRİŞ NASIL YAPILIR?  E-Okul girişi için iki seçenek bulunur. Bu seçenekler; E-Okul yönetim bilgi sistemi ve E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. Yönetim bilgi sisteminden öğretmenler, okul tarafından kendilerine verilen şifreyi kullanarak giriş yapabilirler. E-Okul veli bilgilendirme sisteminden de veliler ve öğrenciler, öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile giriş işlemi yapabilirler.  E-Okul ile ulaşılabilecek bilgiler şunlardır; - Not bilgisi; Öğretmenler notları yükledikten sonra, not sorgulaması yapılabilir. - Devamsızlık bilgisi; Öğrencinin hangi günler okula gittiği hangi günler gitmediği güncel olarak kontrol edilebilir. - Haftalık ders programı; Hangi günlerde hangi derslerin olduğu, ders saatleri ayrıntılarına ulaşılabilir.

Uygulaması da olan e okul en çok merak edilen sistemlerden biri. Öğrencilerin bütün bilgilerinin yer aldığı e okul'da not hesaplama da yapılabiliyor.

Bunlar dışında; diploma puanı, okunan kitaplar, dönem içinde alınan belgeler, pansiyon zaman çizelgesi, pansiyon yemek menüsü, pansiyon devamsızlık bilgisi ve pansiyon izin bilgilerine de erişim sağlanabilir. 

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

2017-2018- eğitim ve öğretim yılı 18 Eylül’de başladı. Belirlenen takvime göre birinci dönem 19 Ocak 2018 tarihinde son bulacak. Yarı yıl tatili, 22 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında olacak. Yaz tatili ise 8 Haziran’da son ders zilinin çalmasıyla başlayacak. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN E okul sınav sonuçları nereden öğrenilir öğretmen girişi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro