eposta yazdır zoom+ zoom-

Düzce'nin yeni belediye başkanı belli oldu

Düzce'nin yeni belediye başkanı belli oldu

Düzce'de Mehmet Keleş'in istifasıyla boşalan belediye başkanlığı için mecliste seçim yapıldı. Düzce Belediye Meclisi'nde yapılan seçimlerde belediye başkanlığına Dursuy Ay seçildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-10-2017 19:39 - Güncelleme: 06-10-2017 19:39

Mehmet Keleş'in istifasıyla boşalan Belediye Başkanlığı için yapılan seçimlerde başkan seçilen AK Parti'li Dursun Ay, görevi devraldı.Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen törende Ay, Belediye Meclisi Başkan Vekili Salih Keskinli'den belediye mührünü teslim aldı.

Törende konuşan Ay, Mehmet Keleş'in istifası sonrası meclis üyeleri ile çalışma yaptıklarını ve kendisinin aday olduğunu belirterek, "Arkadaşlar kendi aralarında değerlendirme yaptı, partimiz ve genel merkezimiz değerlendirdi, sayın Cumhurbaşkanımız değerlendirdi ve yapılan seçim ile Belediye Başkanlığı makamına seçildim. Herkese çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. Sizleri mahcup etmeyeceğim." diye konuştu.

"YERELİ ÖNEMSİYORUZ"

Törene katılan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ise Düzce Belediye Başkanı seçimlerinin hayırlı olmasını diledi.

Hizmetlerinden dolayı eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e teşekkür eden Kaya, şöyle konuştu:"Türkiye'de, AK Parti, sayın Cumhurbaşkanımızın 2-3 ay önceki bir çağrısıyla gerek parti teşkilatları, gerek belediyeler gerekse hükümete koyduğu 180 günlük eylem planı ile ilgili çalışma ve hedeflerinden sonra bir değerlendirme yapılmaya başlandı. Bu değerlendirmeler sonucunda bazı arkadaşlarımızla şehrin, kurumun ve partimizin hukukunu korumak noktasında değerlendirmeler yaptık. Bu değerlendirmeler sonucunda bir kısım arkadaşlarımız görevlerinden çekildiler. Bu arkadaşlarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz."

YETERLİ DEĞİL

AK Parti'nin yerel yönetimler ile doğan bir parti olduğunu vurgulayan Kaya, yereli önemsediklerini ifade etti. Belediye başkanlarından iyi hizmet yapmalarını rica ettiklerini dile getiren Keleş, "Ama bu yeterli değildir, gönüllere dokunmaları gerekir. Dolayısıyla gönüllere de dokunmalarını arzu ediyoruz." dedi.

Özellikle 2019 yılının Mart ayında yapılacak belediye seçimlerinde beklentinin yüzde 50+1 oyu almak olduğunu vurgulayan Kaya, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu hedefle inşallah 2019 Kasım'ındaki Cumhurbaşkanlığı ve parlemento seçimine gitmek istiyoruz. Dolayısıyla meclis üyelerimiz ve Belediye Başkanlarımızın iyi çalışmalarını, iyi hizmet etmelerini istioyuruz. Bu yeterli değil, beklentimiz bir olmaları, hep beraber olmalarıdır."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Düzce'nin yeni belediye başkanı belli oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • misafir 06 Ekim 2017 20:39 seçimle gelen seçimle gitmeli yokssa bunun adı tepeden inme yani padihşahlık olur böyle bir düzeni bu halk hakketmiyor

    CEVAP YAZ 1 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro