YAZARLAR

Elçin Sevgi SUÇİN

Elçin Sevgi SUÇİN

sevgi.elcin.sucin@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2014 14:36 - Güncelleme: 27 Ekim 2015 16:32

Duvardaki Gölgeler

Durmadan yeni düşlere uyanıyorum bugünlerde. Düşten düşe açılıyor gözlerim. Uyanmak istiyorum. Uyanmak ve gözlerime dolan güzelliklerin gerçek olduğunu görmek istiyorum. Direniyor gözlerim.

Uzun ve huzurlu günler görüyorum düşümde. Güveni ve sevgiyi inşa edecek kadar uzun ve huzurlu. Kapılar görüyorum sonra ortasında bozkırın. Kapılar, herkese açık!

“Gel, gel, ne olursan ol yine gel,          

ister kafir, ister mecusi,

ister puta tapan ol yine gel,

bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,

yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel”

diyor bir ses. Sürükleniyor ruhum. Sesin ardı sıra, yepyeni düşlere açılan uykulara dalıyorum. Sonra başkaları da takılıyor sesin peşine. Çoğalıyoruz, durmadan çoğalıyoruz. Çakıl taşlarına takılıyor ayaklarımız. Canımız yanmıyor. Adımlarımız çoğaldıkça hafifliyoruz. Öfkemiz, hırsımız, tamahımız, korkularımız, yargılarımız çakıl taşlarıyla birlikte eziliyor ayaklarımız altında. Herkesi ve her şeyi kucaklayan bir sevgiyle yenileniyoruz.

Uzun ve yeşil bahçeler görüyorum sonra. Her renkten çiçeklerin oluşturduğu tarhlar. Çocuklar geliyor sonra. Çocuklar, yüzlerinde güneşten tebessümler. Oyunlar oynuyorlar. Yağ satarım bal satarım, körebe, çelik çomak. Saklambaç oynuyorlar sonra. Her seferinde yanlarında bir yığın güneş getiriyorlar.

Anneler oturuyor kapı önlerinde. Kimi kazak örüyor çocuklarına. Kimi dantele nakış. Arada bir göz ucuyla çocuklarına bakıyorlar. Mutlular. Mutluluğun, iç denizini büyütüyorlar. İşten gelen anneler babalar giriyor sonra resme. Yüzlerinde yorgun bir huzur, ellerinde akşamın azığı çocuklarını kucaklıyorlar. Elele çoğalan huzurla evlerine giriyorlar.

Zil çalıyor uzun uzun. Biri adımı sesleniyor. Biri göz kapaklarımı çekiştiriyor. Biri bozukluklar sıkıştırıyor avuçlarıma. Bayrammış! El öpecekmiş mahallemin çocukları. Harçlık toplayacaklarmış. İkisini birden uzatıyorum ellerimin. Gözlerine bakıyorum bozuklukları uzatırken. Düşlerimin mutlu çocuklarını arıyorum. Solgun bakışlar karşılıyor bakışlarımı.

Bir kadın sesi geliyor arkamdan. Eğitimli, profesyonel, duyguları törpülenmiş. Ölen çocuklardan bahsediyor bir yerlerde. Ölen kadınlardan. Çaresiz insanlardan bir bayram sabahı. Giyilememiş bayramlıklardan. Öpülememiş ellerden. Toplanamamış harçlıklardan. Ve kan bulaşmış şekerlerden bir bombardıman sonrası. Yerle bir olmuş mahalle bakkallarından.

Gözlerimi kapatıyorum. Unutmak istiyorum duyduğum cümleleri. Harflerin yerlerini değiştirmek istiyorum. Kelimelerin anlamlarını. Yepyeni cümleler kurmak istiyorum. Yepyeni ve her türlü kötülükten arındırılmış. Herkesi ve her şeyi kucaklayan bir dil oluşturmak istiyorum. Tüm kötülüklerin kendiliğinden silindiği.

 
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Duvardaki Gölgeler yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Elçin Sevgi SUÇİNDİĞER YAZILARIElçin Sevgi SUÇİN
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro