Dünyanın en yaşlı insanı 'İstanbullu' çıktı...

Dünyanın en yaşlı kadınının Rusya'nın Çeçenistan bölgesinde yaşayan 129 yaşındaki Koku Istambulova olduğu iddia edildi. Kadının soyadı Türkçede 'İstanbullu' anlamına geliyor.

Dünyanın en yaşlı insanı 'İstanbullu' çıktı...

İNGİLİZ Daily Mail haber portalı, dünyanın en yaşlı kadınının Rusya'nın Çeçenistan bölgesinde yaşayan 129 yaşındaki Koku Istambulova olduğunu iddia etti. Kadının soyadıTürkçede 'İstanbullu' anlamına geliyor. Yerel basına konuşan Istambulova, ironik bir şekilde "Bu kadar uzun bir şekilde nasıl yaşadığımı bilmiyorum" dedi.

Dünyanın en yaşlı insanı 'İstanbullu' çıktı...

129 yaşında olduğu iddia edilen kadın, bir süre sonra yeni yaşını kutlayacağını ancak bunun kendisi için 'ceza' gibi olduğunu söyledi. Haberde, kadının 129 yaşında olmasının 'Rus hükümetinin bir iddiası' olduğu ifadesi yer alıyor. Kadının kimliğinde 1 Haziran 1889 yılında doğduğu yazıyor.

Dünyanın en yaşlı insanı 'İstanbullu' çıktı...

DÜNYADA HİÇBİR MUTLU GÜNÜM OLMADI... "Dünyada hiçbir mutlu günüm olmadı" diyen Istambulova, Rusya'da Sovyetler Birliği devrimi gerçekleştiğinde 27 yaşındaydı. Istambulova, İkinci Dünya Savaşı sona erdiğinde 55, Sovyetler Birliği çöktüğünde ise 102 yaşındaydı.

Dünyanın en yaşlı insanı 'İstanbullu' çıktı...

STALİN SÜRMÜŞ... Kadın İkinci Dünya Savaşı'nda Alman Nazi tanklarının köyüne nasıl girdiğini ve evinin önünde geçtiğini hâlâ hatırlıyor. Nazilerin yenilgiye uğramasının ardından Nazilerle işbirliği suçlamasıyla Stalin tarafından Kazakistan ve Sibirya'ya sürülen Çeçen halkından biri olan Istambulova da sınır dışı edilmiş.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro