eposta yazdır zoom+ zoom-

Dunya bu kızı konuşuyor! İsveçli kız THY uçağını durdurup...

Dunya bu kızı konuşuyor! İsveçli kız THY uçağını durdurup...

İsveç'te THY uçağını durduran ve "Afganistan'da savaş var. Bu sığınmacıyı ölüme gönderiyorlar, buna izin vermeyeceğim" diyerek Afgan yolcunun sınır dışı edilmesini engelleyen aktivist Elin Ersson, uçağın rötar yapmasına neden oldu. Türk yolcular da genç kıza destek verince Afganistanlı sığınmacı uçaktan indirildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-07-2018 15:49 - Güncelleme: 25-07-2018 15:49

İstanbul'a doğru havalanan uçaktaki Elin isimli yolcu, Göteborg yönetiminin sınır dışı etmeye çalıştığı Afgan yolcunun hayatını değiştirdi. 21 yaşındaki genç kıza uçaktaki Türk yolcular büyük destek verdi, olay dünyada büyük ses getirdi.

Uçağın içinde bulunan Türk yolcular da 21 yaşındaki aktiviste alkışlarla destek verdi. İsveç'in Göteborg kentinden Afgan bir göçmenin sınır dışı edilmesi bindiği uçaktaki yolcular tarafından protesto edildi.

TAMAMEN YASA DIŞI: Göteborg Postası'nın haberine göre, Landvetter Havalimanı'ndan Göteborg-İstanbul seferini yapan ve ülkesine sınır dışı edilecek Afgan bir göçmeni taşıyan uçak, 21 yaşındaki İsveçli aktivist Elin Ersson'un protestosu nedeniyle bir saat rötar yaptı.


AFGANİSTAN'DA SAVAŞ VAR SIĞINMACILARI ÖLÜME GÖNDERİYORLAR: Sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabı üzerinden canlı yayın yapan Ersson, 52 yaşındaki göçmene yapılanın 'tamamen yasa dışı' olduğunu savunarak sınır dışı kararının durdurulmasını istedi. "Afganistan'da savaş var. Bu sığınmacıyı ölüme gönderiyorlar, buna izin vermeyeceğim" ifadelerini kullanan Ersson'un eylemine diğer yolculardan da destek geldi.

TÜRK YOLCULAR BANA DESTEK VERİYOR, TEŞEKKÜR EDİYORUM: Kabin görevlilerinin aktiviste müdahale etmeye çalışmasının ardından Türk yolcular olaya tepki gösterdi. Türk bir yolcunun "Ya o sığınmacı gönderilmesin uçaktan insin ya da hep beraber biz de inelim. Sığınmacıyı ölüme göndermezsiniz" şeklindeki uyarısı üzerine diğer Türk yolcular da alkışlarla Ersson'a destek verdi.


TÜRK YOLCULAR BANA DESTEK VERİYOR: Bu destek karşısında duygulanarak ağlayan aktivist, "Türk yolcular bana destek veriyor. Onlara çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. İsveç Ulaştırma Güvenlik Dairesi (Swedavia) Basın Sözcüsü Hans Uhrus tarafından yapılan açıklamada, olay doğrulanırken, Türk yolcuların da kadına destek vermesi sonucu aktivist ve Afganlı sığınmacının uçaktan indirildiği, uçağın bir saat rötardan sonra havalanarak yoluna devam ettiği belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dunya bu kızı konuşuyor! İsveçli kız THY uçağını durdurup... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • tespit 26 Temmuz 2018 13:39 afgan ve suriyeli sığınmacı kardeşlerimiz bu ülkeyi bölmek istemiyor sadece canlarını kurtarmak ve yaşamak istiyorlar. fakat biz onları ülkeden göndermeye çalışıyoruz. lakin bu ülkede ülkeyi bölmek isteyenleri hala en güzel şartlarda yaşatmaya çalışıyor, cumhurbaşkanı adayı yapıp milletvekili maaşları bağlıyoruz..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro