eposta yazdır zoom+ zoom-

DSP'li Türker'den Oda TV tepkisi!

DSP'li Türker'den Oda TV tepkisi!

DSP Genel Başkanı Masum Türker, "ODA TV’ye yapılan baskın, basın özgürlüğünün olmadığını gösteriyor." dedi

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-02-2011 18:51 - Güncelleme: 16-10-2015 06:08

DSP Genel Başkanı Masum Türker, ODA TV’ye yapılan baskının, Türkiye’de basın özgürlüğünün olmadığını gösterdiğini belirtti.

ODA TV’ye yönelik operasyonla ilgili yazılı bir açıklama yapan Türker, "Oda TV’ye yapılan baskın, yazılmış bir haberden kaynaklanmaktadır. Bu baskın, Türkiye’de basın özgürlüğünün olmadığını ortaya koyduğu gibi bütün basın kuruluşlarına açıkça bir gözdağı verme amacı taşımaktadır" dedi.
İktidarın, kendi görüşü dışındaki görüşlere tahammülsüz olduğunu gösteren bu tutumun, 'dikta rejiminin ayak sesleri'nin artık net bir şekilde duyulduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Türker şunları dedi:

"Ülkemizde AKP’ye hayat hakkı tanıyan Anayasa’nın, basın özgürlüğü, düşünceyi ifade özgürlüğünü de güvence altına aldığı unutulmamalıdır. Basının hür olmadığı bir ülkede, demokrasiden de Anayasa’dan da yasalardan da söz edilemez. Yasamayı, yargıyı siyasallaştıran iktidarı, kendine bağımlı bir basın yaratma sevdasından vazgeçmeye davet ediyoruz. Ergenekon Davası kapsamında yapılan aramalara benzer bir şekilde bir basın kuruluşunun merkezinde, yöneticilerinin evlerinde arama yapılması, iktidarın özgür basından ne kadar korktuğunun göstergesidir. Amaç susturmaksa, AKP İktidarı unutmamalıdır ki 12 Haziran’da yapılacak seçimde, AKP halkı susturamayacaktır ve halktan cevabını alacaktır" dedi.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro