eposta yazdır zoom+ zoom-

DSPden CHPye kurultay mesajı

DSPden CHPye kurultay mesajı

DSP'nin CHP'ye katılacağı yönündeki iddialara Türker cevap verdi. İşte Masum Türker'in o cevabı;

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-05-2010 18:49 - Güncelleme: 11-10-2015 18:46

DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Kurultayı'na yönelik, "Biz DSP olarak yolumuza devam edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu'na da başarılar dilerim" dedi.

Türker, Rahşan Ecevit'in daha önce birlikte çalıştığı arkadaşları ve Bülent Ecevit'e gönül vermiş yurttaşlara yönelik, "CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'ye destek verme" çağrısını değerlendirdi.

Bülent Ecevit'in partisinin DSP, Rahşan Ecevit'in partisinin ise DSHP olduğunu belirten Türker, "Bülent Ecevit, bize Atilla İlhan'ın 'Ben sana mecburum' şiirinden yola çıkarak, 'Biz sana mecburuz Türkiye' dedi. 'Biz DSP'ye mecburuz' dedi. Bize 'DSP'yi yaşatın' dedi" diye konuştu.

Türker, "Bizim bu konuda DSP olarak CHP'nin bu hareketine katılma durumumuz yok. Rahşan Hanım herhalde partisini kapatmaya karar verdi. O yüzden böyle bir karar verdi. Biz DSP olarak yolumuza devam edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu'na da başarılar dilerim. İnşallah CHP'yi toparlar" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro