eposta yazdır zoom+ zoom-

DP'li Zeybek'ten Erdoğan'a sert söz

DP'li Zeybek'ten Erdoğan'a sert söz

DP Genel Başkanı Zeybek, Erdoğan'ın giderek Kaddafi'ye dönüştüğünü söyledi

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-04-2011 20:14 - Güncelleme: 05-04-2011 00:29
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "Mecliste grubu bulunmayan partilerle yapılacak ittifak ’DP çatısı altında olsun’ dedik; ancak bu mesele henüz çözülmüş değil. Biz yolumuza devam ediyoruz" dedi. Zeybek, hükümetin çalışmalarını da eleştirerek Erdoğan'ı Kaddafi'ye benzetti!

DP Genel Merkezi’nde yapılan Merkez Karar Kurulu Toplantısı öncesinde konuşan Zeybek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, valilerin halk tarafından seçilmesini istediğini, bu düşüncenin hayata geçirilmesinin Türkiye için ciddi tehlikeler doğuracağını savundu.
Zeybek, Türkiye’nin giderek demokrasiden uzaklaştığını ve tek adam yönetimine doğru seyrettiğini ileri sürerek, "Gidiş tehlikelidir. Sayın Başbakan gittikçe Kaddafi’ye benzemektedir. Türkiye, gittikçe Libyalaşıyor. Bu gidişe ’dur’ denilmezse Türkiye bölünecek" diye konuştu.

"AKP ŞİRKETE DÖNÜŞTÜ İDDİASI"

Kaddafi’nin, Libya’nın bütün kaynaklarını kendi aşiretine aktardığını öne süren Zeybek, "Türkiye’de de AKP siyasi parti olmaktan çıktı, şirkete dönüştü.

Bir aşiret oluşturuluyor. Kaynaklar oraya ve dışarıya aktarılıyor" diye konuştu.
Zeybek, TBMM’deki muhalefet partilerini de eleştirerek, iktidarın uygulamalarına DP’nin ’dur’ diyeceğini kaydetti.

İTTİFAK ÇABALARI DEVAM EDİYOR

Konuşmasının ardından, bir gazetecinin, seçim ittifakı çalışmalarına ilişkin sorusu üzerine Zeybek, "Mecliste grubu bulunmayan partilerle yapılacak ittifak ’DP çatısı altında olsun’ dedik; ancak bu mesele henüz çözülmüş değil.

Biz yolumuza devam ediyoruz" yanıtını verdi.

Zeybek, DP’nin seçime tek başına girecek gibi seçim çalışmalarını sürdürdüğünü, seçim sürecinde 30 miting programladıklarını bildirdi.
PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro