eposta yazdır zoom+ zoom-

Dördüncü denemede Türkiye'ye kaçtı! Ülke karıştı...

Dördüncü denemede Türkiye'ye kaçtı! Ülke karıştı...

Uruguay'da yaşayan eski Guantanamo mahkûmu Cihat Diyab'ın geçen ay ailesinin de yaşadığı Türkiye'ye sahte pasaport kullanarak kaçtığı ortaya çıktı... Türkiye'de sahte pasaportu nedeniyle sorgulanan Diyab'ın sorgusunun ardından sınırdışı edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-07-2018 10:47 - Güncelleme: 24-07-2018 10:47

ABD'nin 11 Eylül saldırılarının ardından Küba'nın Guantanamo Körfezi'nde kurduğu hapishanede 12 yıl geçiren ve daha sonra Guantanamo'yu kapatma çabaları nedeniyle Uruguay'a gönderilen Suriyeli Cihat Diyab daha önce 4 kez Türkiye'ye kaçmaya çalışmıştı. Cihat Diyab'ın geçen ay ailesinin de yaşadığı Türkiye'ye sahte pasaport kullanarak kaçtığı ortaya çıktı. Türkiye'de sahte pasaportu nedeniyle sorgulanan Diyab'ın sorgusunun ardından sınırdışı edildi..

ÖNCE BREZİLYA'YA GİTTİ... 47 yaşındaki adamın Uruguay'da önce Brezilya'nın Sao Paulo kentine gittiği, buradan da sahte Fas pasaportu ile Türkiye'ye uçtuğu ortaya çıktı. Sao Paola'dan Türkiye'ye uçmayı başaran Diyab, daha önce 4 kez Türkiye'ye kaçarak ailesiyle görüşmeye çalışmıştı. 3 oğlu ve torunlarının Türkiye'de yaşadığı belirtilen Diyab'a 12 sene kaldığı Guantanamo'da herhangi bir suçlama yöneltilmemiş, Diyab hiçbir davaya çıkarılmamıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dördüncü denemede Türkiye'ye kaçtı! Ülke karıştı... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 24 Temmuz 2018 11:13 Türkiye de bu adamı tekrar sınır dışı etti öyle mi ???? 11 eylül ile ilgili bir kişiyi vay be.... Türkiye akıllanmaz ya ... Abd sürekli Ambargo uygulasın bilmem ne yapsın sen onların ekmeğine yağ çal... Arkadaş al besle temelli abd ye karşı olarak işle....

    CEVAP YAZ 2 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro