eposta yazdır zoom+ zoom-

Donald Trump gizli bilgiler var deyip Twitter'dan saldırdı!

Donald Trump gizli bilgiler var deyip Twitter'dan saldırdı!

RUSYA soruşturmasında köşeye sıkışan ABD lideri Donald Trump yine ortalığı karıştırdı. trump seçimdeki rakibi Clinton'ın elektronik posta hesabını hackleyen ülkenin Çin olduğunu yazdı. Suçlamasında herhangi bir kanıt göstermeyen Trump'a göre, hesapta çok sayıda gizli bilgi vardı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-08-2018 09:10 - Güncelleme: 29-08-2018 09:10

Başkanlık koltuğundaki en zor haftasını geride bırakan ABD lideri Donald Trump, Twitter hesabından bu kez Çin'i hedef aldı.

Rusya soruşturmasında eski avukatının itirafçı olmasıyla büyük şok yaşayan Trump, Kasım 2016'daki başkanlık seçiminde kendisiyle yarışan rakibi Hillary Clinton'ın elektronik posta hesaplarının Çin tarafından hacklendiğini açıkladı. Herhangi bir kanıt göstermeyen ABD Başkanı'na göre, Çin'in siber saldırısına uğrayan hesapta çok sayıda gizli bilgi vardı.

RUSYA'YI SUÇLAMIŞTI: Kampanya sürecinde hacklenen e-mailler seçimler ve sonrasında çokça tartışılırken, ABD daha önce söz konusu olayla ilgili Rusya'yı suçlamıştı. Trump, kendisini köşeye sıkıştıran FBI ve diğer resmi kurumların bir sonraki hamlesinin daha iyi olacağını ve güvenilirliklerini sonsuza kadar kaybedeceklerini savundu. Trump'ın ismini doğrudan andığı kişiler arasında, FBI başkanlığından kovduğu James Comey de var.

KAMPANYA KURALLARI İHLAL EDİLMEDİ: Avukat Michael Cohen'in Trump'ın ilişkiye girdiği bir porno yıldızı ile bir Playboy modeline 280 bin dolarlık sus payının kampanya fonundan ödendiğini söylemesi, ABD ve dünyayı sarstı. Önce verilen parayı reddeden, ardından kendi cebinden ödediğini söyleyen Trump, kampanya kurallarının ihlal edilmediğini savunuyor.

ABD TRUMP'IN AZİL SÜRECİNİ KONUŞUYOR: ABD Başkan Trump'ın azil sürecini konuşurken, gözler Kasım ayında gerçekleşecek Kongre ara seçimlerinde.20 Ocak 2017'de başkanlık koltuğuna oturmasından bu yana Rusya'nın gölgesinden kurtulamayan Trump'ın başını ağrıtan soruşturmayı, özel savcı Robert Mueller yürütüyor.

RUSYA SEÇİMLERE MÜDAHALE ETTİ Mİ: Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönündeki bilgiler, ABD istihbarat kurumları tarafından seslendiriliyor. Rusya lideri Vladimir Putin'le bir araya gelen Trump'ın kendi istihbarat örgütleri yerine Moskova yönetiminin yanında yer alıp 'Seçimlere müdahale yok' demesi, kıyametin kopmasına yol açmıştı.

Küresel piyasalar bugün ABD'den gelecek habere odaklandı!

Donald Trump'a Türkiye uyarısı: Felaket olur!

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Donald Trump gizli bilgiler var deyip Twitter'dan saldırdı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Misafir 29 Ağustos 2018 21:04 Lan vallahi billahi Trump ne gerzek ne dengesiz ne cinsi bitik bir ucubesin sen yaaa yetti artık bu dünya senden ne çekiyor böyle napıyon ne kullanıyon sen domuzu mu fazla kaçırıyon yoksa Evanjelik kanı felanmı basıyorlar damarına... Ne olaayorr Turmp ? Kasımın sızısımı var yoksa ???

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro