eposta yazdır zoom+ zoom-

Doları alıp satan kimler? Süleyman Özışık yazdı

Doları alıp satan kimler? Süleyman Özışık yazdı

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, yetkililerden doları düşükken alıp 7 lira olunca bozduranları açıklaması çağrısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-08-2018 08:15 - Güncelleme: 20-08-2018 08:15

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde "Dolar düşükken alanlar, dolar 7 lira olduğu zaman bozduranlar kimler? Bütün bunlar Merkez Bankası'nda, Türkiye Bankalar Birliği'nde ve BDDK da var. Rakamlar toplu olarak verildiği için kişi bazında şu kazandı veya bu kaybetti diyemiyorum. Bunu hükûmetin açıklamasını istiyorum." diye çağrıda bulunmuştu.

"DELİ GİBİ MERAK EDİYORUM"
Bu öneriye destek çıkan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, bugünkü yazısında dolar fırsatçılarının açıklanması çağrısında bulundu. 
"Hepimiz, dolar düşükken kimlerin almaya başladığını, 7.15 bandını geçtikten sonra kimlerin biriktirdiği dolarları satarak zengin olduğunu hâlâ merak etmiyor muyuz?" diye soran yazar, yazısına şöyle devam ediyor:

"Belki de hiç tahmin etmeyeceğimiz bazı şirketler, bazı kurum veya bazı isimler Türkiye'ye yapılan bu kötülüğün içinde yer alıyordur da bizim haberimiz olmuyordur.
Bunu öğrenmek istemez miyiz?
Bu isimlerin, Kılıçdaroğlu'nun ima ettiği şekliyle iktidara yakın veya iktidarın içinden bazı isimler olduğuna asla ve kat'a inanmıyorum. Ama bu isimlerin kimler olduğunu da deli gibi merak ediyorum.
Eğer iddia edildiği gibi, bu isimlerin kayıtları Merkez Bankası'na, Türkiye Bankalar Birliği'ne ve BDDK'ya düşüyorsa, bunların araştırılması ve kamuoyuna açıklanması konusunda CHP liderine aynen katılıyorum.
Devletin kanuni olarak bu isimlere veyahut kurumlara yaptırımda bulunma yetkisi var mı yok mu orasını bilmiyorum. Zaten işin burasıyla pek ilgilenmiyorum.
En azından bizler, yani bu ülkenin vatandaşları bu isimleri bilelim ve ona göre hareket edelim istiyorum.
Öyle ya!
Biz Amerika'ya boykotu konuşurken belki de içimizde olup, yanımızda olmayanların ihanetine uğruyoruzdur. Belki de bu işi, "Biz yerli ve millîyiz" diyen bazı Türk şirketleri ve Türk bankaları yapıyordur.
Bunu bilmek, bu isimleri tanımak hepimizin hakkı değil mi?"

Süleyman Özışık'ın yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Doları alıp satan kimler? Süleyman Özışık yazdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR27 YORUM
  • Asalet Sancakdaroğlu 20 Ağustos 2018 19:42 Süleyman bey, Reise söyle bir döviz hesabı açtırsın. Halk, elinde bulunan dövizi bozdurmadan, içimizdeki hainlerin tuzağına düşerek zarar etmeden, bu hesaba borç olarak döviz yatırsın. Faiz de istemiyor halk. Devlet başka yerden faizle borç alacağına halkından faizsiz borç alsın. Alsın da, o zaman ister kendi TL ye çevirsin kullansın, ister ne yaparsa yapsın. Ama vatandaşını da böylece istismarcılardan korusun.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Süleyman Özışık
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?

1 Mart 1971 Iğdır doğumludur. İlk Orta ve lise eğitiminii Kars'ta tamamladı. Ekonomik koşullardan ötürü  eğitimine devam edemeyince İstanbul'a gelerek çocuk yaşta iş hayatına atıldı. Vatani görevinin ardından hayali ol

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro