eposta yazdır zoom+ zoom-

Dolar tepkisiyle gündem olan dövizci başkan kendini böyle savundu

Dolar tepkisiyle gündem olan dövizci başkan kendini böyle savundu

Dolardaki yükselişe tepki olarak 'Doları Türk literatüründen çıkaralım' açıklaması ile dikkatleri üzerine çeken ve döviz bürosunun olduğunun ortaya çıkmasının ardından eleştiri oklarının hedefi olan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy eleştirilere bakın ne yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-09-2018 17:30 - Güncelleme: 06-09-2018 17:30

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy'un dövizin ve doların Türk literatüründen çıkartılması gerektiğini söylemesi ve kişisel internet sitesinde yer alan bilgilerde döviz alım satım işi yaptığı bilgisinin yer alması, özellikle sosyal medyada tepki çekmişti.

RS FM'de yayınlanan Bidebunudinle programına konuk olan Ömer Gülsoy, tartışma yaratan konuşmasıyla ilgili açıklama yaptı.

​"Kurun yükselmesi hepimizi etkiliyor. Etkilenmeyen yok ama biz bunları aşacağız" diyerek sözlerine başlayan Gülsoy, "Doların yükselmesinde ekonomik göstergelerden kaynaklı bir şey yok, bu durum tamamen siyasi. Bunun bir ekonomik saldırı olduğunu düşünüyoruz. Not düşürmelerin hepsinin de siyasi olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜLSOY NE DEMİŞTİ?: 'DÖVİZ FIRSATÇILARI GAVURLUK ETMESİN'
-"Yerli paraya dönelim. İhtiyaçlarımızı kendi ve milli ürünlere dönmeliyiz. AVM'ler ve emlak sektörü en kısa süre TL'ye dönmelidir. Buradan uyarıyorum dövizde kirada ısrar edenler yakın bir zamanda kiracı bulamaz. 70 yıldır kur riski ile bizi tehdit edenlere TL ile yanıt verelim. Buradan döviz fırsatçılarına bir kez daha sesleniyorum. Dışarıdaki gavurları biliyoruz ama içimizdekiler de gavurluk etmesin. Yanlış anlaşılmasın bunu bankalar için değil, fırsatçılar için söylüyorum" .

'MECAZİ ANLAMDA SÖYLEDİM'
Tartışma yaratan açıklamasına da vurgu yapan Gülsoy, "Ben bunu mecazi anlamda söyledim ama basın farklı şekilde yorumlayabiliyor. Herkesin yorumlamasına da saygımız var, yeter ki hakaret boyutuna gelmesin" diye konuştu.

'İŞİNİZLE HAŞIR NEŞİR OLUN DİYORUZ'
KTO Başkanı, dövizle ilgili açıklamalarının ardından kendisinin de döviz alım satım işi yapmasına ilişkin yürütülen tartışmaya da değindi. Gülsoy, "Döviz büfem var. Döviz büfeleri bir denge unsurudur. Bu işletme yasaldır" dedi. 

'DOLARA KAFAYI TAKMAYIN DİYORUZ'
Gülsoy, "Biz ülke menfaatlerini kendi menfaatlerimizin üzerinde tutuyoruz. Bizim en ücra köydeki insanımız da iş adamımız da dolarla haşır neşir. Dolarla haşır neşir olmamıza gerek yok, hayatınızı ona göre yönlendirmenize gerek yok diyoruz. Dolara kafanızı takmayın, işinizle haşır neşir olun diyoruz" mesajı vermek istediğini ifade etti.

'HERKES PARA KAZANDIYSA BİZ DE KAZANDIK'
Gülsoy, döviz kurundaki artış nedeniyle para kazanıp kazanmadığına ilişkin, "Bu süreç içinde bir denge sağlamaya çalıştık. Herkes para kazandıysa biz de kazandık. Bir tarlamız ya da matbaamız yok ki döviz basalım. Halktan alıyoruz, talep edene de veriyoruz. Bizim sermayemiz Türk Lirası. Dolar ya da döviz değil. Bizim de buradaki zararımız had safhada olabilir. Ben açıklama yaparken döviz büfesi olduğumu unutmuş değilim."

'İçimizdekiler gavurluk etmesin' diyen başkan dövizci çıktı!

Doları olanlar dikkat! Dünden bugüne çok şey değişti(6.9.2018)

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Dolar tepkisiyle gündem olan dövizci başkan kendini böyle savundu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 06 Eylül 2018 20:04 Adamın işi dolarcilik euroculuk tabii ki döviz onda olur.

    CEVAP YAZ 1 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro