eposta yazdır zoom+ zoom-

Dolar ne kadar dolar kuru ne olur Erdoğan yorumu

Dolar ne kadar dolar kuru ne olur Erdoğan yorumu

Dolar ne kadar, dolar kuru ne olur, dolar yorumları ne diyor, dolar düşer mi çıkar mı? soruları piyasaların gündeminde. 23 Eylül 2016 cuma günü canlı dolar kuru verileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dolar yorumu haberimizde.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-09-2016 13:56 - Güncelleme: 23-09-2016 13:56

Fed ve Merkez Bankası'nın kararlarıyla 2,93'lü seviyelere kadar gerileyen dolar haftanın son işlem gününde 2,95'in üzerinde seyrediyor.

Fed önceki günkü toplantısında faiz oranlarını değiştirmedi, fakat istihdam piyasasındaki iyileşmenin devam etmesiyle beraber bu yılın sonunda para politikasında hâlâ sıkılaşmaya gidebileceğine dair güçlü sinyaller verdi. Fed'in uzun vadeli faiz oranı tahmininin aşağı çekilmesinin ileride faiz artırım sürecinin yavaş olacağı şeklinde yorumlanması, doların global değer kaybına neden oldu.

FAİZ İNDİRİMİ ETKİSİ

Merkez Bankası (TCMB), faiz koridorunun üst bandındaki indirimlere eylül ayında da beklendiği üzere 25 baz puan ile devam etti. Bankacılar, TCMB'nin Para Politikası Kurulu (PPK) metninde yaptığı değişiklikler ve sadeleşme adımlarının biteceğine yönelik bir sinyal vermemesi nedeniyle faiz ya da diğer politika araçlarıyla gevşeme adımlarının devam edileceği mesajı verdiğini belirttiler.

Haftaya 2,9760 seviyelerinden başlayan dolar/TL, Japonya Merkez Bankası'nın (BOJ) faizleri sabit tutmasına karşın para politikasında değişikliğe gitmesi adından dolardaki güçlenmeye paralel 2,9880'e kadar çıkarak bu haftanın en yüksek seviyesini görmüştü.

Moody's ve Fed açıklamalarının olumlu etkisiyle dolar/TL, dün iki haftanın en düşüğü olan 2,9380'e kadar gerilemişti.

cumhurbaşkanı <a href=recep tayyip erdoğan'dan dolar yorumları" width="559" height="405" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" />

ERDOĞAN'DAN NET DOLAR YORUMLARI

Bloomberg televizyonunda soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar yorumları geldi. nda patlama olacağı ve doların çok yükseleceği yorumlarına inanmadığını açıklayan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Darbe girişiminden sonra bile kurlar kendini korudu ama bizim temenniniz daha düşük olsun ama şu anda istenilen noktada değil. 'Çok yükselecek, patlayacak' diyenler de bundan beklenen neticeyi onlar da alamadılar. Böyle bir durum da söz konusu olmadı. Şu anda bu istikrar korunur ve biraz daha TL değerini koruma süratiyle süreç devam ederse, inanıyorum ki Türkiye'de ekonomideki büyüme... İlk altı aylık büyüme oranı gayet iyi bir konumda 3,8. Türkiye 29 çeyrekte devamlı büyümüş. Eksi asla hiç yok. Bu çok önemli bir gösterge. Niye? Mali disiplin devamlı var. Bir defa istikrar,  güven buna hep dikkat ettik.  İstikrar ve güveni koruduğumuz ve mali disiplinle hareket ettiğimiz için  hem yatırımcı ürkmedi hem de büyüme oranında istenilen seviyede olmasa da  hep şu andaki  3,8 gibi oranı yine darbe sonrası ortamda bile yakalamış olduk." 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dolar ne kadar dolar kuru ne olur Erdoğan yorumu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • POMAK 10 27 Eylül 2016 10:12 Milli mücadele yıllarında olduğu gibi, halkımız tasarruflarını elin gavurunun parasına (dolar veya avro)çevirmeden tamamen milli paramız olan TL'de tutarsa,aşamayacağımız hiçbir engel kalmaz. Yeter ki buna inanalım..

    CEVAP YAZ 2 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro