eposta yazdır zoom+ zoom-

Dolar kuru bugün ne kadar? İşte son durum

Dolar kuru bugün ne kadar? İşte son durum

Haftaya yükselişle başlayan dolar kuru, dün Türkiye ve ABD'den gelen karşılıklı açıklamalarla yönünü aşağıya çevirdi. Önceki gün 5.42'lere karar yükselerek tarihi rekora imza atan dolar, bugün günü 5.23 seviyelerden karşıladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-08-2018 00:34 - Güncelleme: 08-08-2018 02:01

Türkiye ile ABD arasındaki gerilim doların ateşini yükseltti. Önceki gün tarihi rekora imza atan dolar, mutabakat haberleriyle birlikte düşüşe geçti. Dün 4.35 seviyesine kadar yükselen dolar kuru, Türkiye'den bir heyetin ABD'ye gideceğinin açıklamasıyla birlikte 4.19 seviyelerine kadar geriledi.

Dolar kuru dün 4.23 seviyesinden kapattı. Kurda gün boyu devam eden oynaklık, doları 4.19'dan 4.35'e taşısa da bu seviyelerden tutunamadı. İki kez 4.30 seviyesini geçen dolar akşam saatlerinde 4.22'lere kadar düşerken yeni güne 4.22 seviyesinden başladı.

PANİK ALIMLAR YUKARI TAŞIDI

Reuters'a konuşan bir bankacı, önceki gün gündüz saatlerindeki yükseliş için, "Döviz piyasasında yerlilerin satış tarafından çekilmeleri ile hacimsiz piyasada hızlı bir yükseliş gördük. 5.15 seviyesinde birikmiş görünen opsiyonların da yarattığı kaygılar ile stop-lossların çalıştığını, panik alımların geldiğini söyleyebiliriz" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dolar kuru bugün ne kadar? İşte son durum haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 08 Ağustos 2018 09:06 1 hafta öncesine kadar Türkiye piyasası kapandığı zaman dolarda yaprak kıpırdmazdı şimdi tam tersi Türkiye kapanıyor Tl'ye ayar çekiliyor.Bu da şunu gösteriyor piyasa işlemleri değil masa işlemleri Türkiye'nin bu maniplasyonu yapan kişi ve kişleri bulup cezalandırmasıdır.90 Milyon luk bir ülke ekonomisi ile oynamanın halkın huzurunu bozmanın ağır bedeli olmalıdır.Türkiye verileri istiemiyor mu işlemler kim ne yapıyor da dolar yükseliyor.Algoritma ne algortmanın şartları komutları ne neye göre hangi oranda yükseltiyor hangi oranda düşürüyor.Olmayan para nasıl satılır nasıl değişiyor vs.vs. Ekonomiden sorumlu devlet erkanı piyasaya değil şu merkez Londra'damıdır her nerede ise o programa kanalize olsunlar programın similasyonunu çalışsınlar inselesinler Dolar da bu kadar oynama normal değil birilerinin şımarıklığı olduğu kesin.Euro'da Dolara endeksli olduğu için dolara gelen konut Euroyuda aldritmik komut gereği etki gereği paralel hareket ediyor

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro