eposta yazdır zoom+ zoom-

Dokunulmazlıkların kaldırılması kritik tarih belli oldu

Dokunulmazlıkların kaldırılması kritik tarih belli oldu

Dokunulmazlıkların kaldırılması Meclis gündeminde. Meclis'te ilk görüşme 27 Nisan Çarşamba günü yapılacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-04-2016 17:12 - Güncelleme: 19-04-2016 17:12

Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasını içeren anayasa değişikliği teklifi, bu hafta TBMM Anayasa Komisyonu'nda görüşülmeyecek.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta Komisyon'da Siyasi Etik Yasa Teklifi'nin görüşülerek alt komisyona sevk edildiğini anımsatarak, "Alt Komisyon çalışması devam ediyor, bugün itibarıyla bitirilecekti. Bu hafta üst komisyonda ele alınacak. Siyasi Etik Teklifi'nin yarına yetişmesi biraz zor alabilir ama 21 Nisan Perşembe günü görüşeceğiz." dedi.

Şentop, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin bu hafta değil, gelecek hafta görüşüleceğine işaret ederek, "Teklif bu hafta görüşülebilirdi. Ama önümüzdeki hafta Genel Kurul gündeminde Siyasi Etik Yasa Teklifi olacak. Bu hafta Komisyon'da görüşülse bile Genel Kurul gündemine alınması konusunda bir tereddüt var bizde. Yetişmeyebilir diye düşünüyoruz. Bu hafta değil de gelecek hafta içinde görüşülebileceğini düşünüyoruz. Salı günü partilerin grup toplantıları olduğu için üyelerin katılımı açısından zor oluyor. Çarşamba veya Perşembe olabilir." diye konuştu.

Mustafa Şentop, anayasa değişikliği teklifinin görüşülmesinin ertelenmesinin söz konusu olmadığını belirterek, "Haftaya kalması Meclis çalışmaları ve gündemle ilgili." ifadesini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dokunulmazlıkların kaldırılması kritik tarih belli oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • seyfo 19 Nisan 2016 20:12 inşaallah o gün dokunulmazlıklar kaldırılırda hdp tarihe gömülür....

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro