eposta yazdır zoom+ zoom-

Doğuş 6 ay önce almıştı yeniden satılıyor

Doğuş 6 ay önce almıştı yeniden satılıyor

Nisan ayında gerçekleştirilen ve kamuoyunun yakından takip ettiği şeker fabrikaları ihalelerinde önemli bir gelişme yaşandı. 6 ay önce satışı gerçekleşen Bor Şeker Fabrikası yeniden satışa çıkarıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-09-2018 14:44 - Güncelleme: 24-09-2018 14:44

Doğuş Yiyecek, 336 milyon lirayla Özelleştirme'den aldığı Bor Şeker'i DSL İnşaat'a devretmek için başvuruda bulundu.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın satışa çıkardığı ilk fabrika olan Bor Şeker Fabrikası’nı Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim A.Ş., 336 milyon lirayla ihaleden almıştı. Ancak anlaşmanın imzası kurumadan Bor Şeker yeniden el değiştiriyor. Doğuş, sahip olduğu Bor Şeker’i DSL İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye devretmek için resmi kurumlara başvurdu.

Dünya'da Kerim Ülker'in haberine göre, anlaşma sağlanır ve Rekabet Kurumu başta olmak üzere resmi kurumlardan onay çıkarsa 6 ay içinde Bor Şeker, ikinci kez el değiştirmiş olacak.

MESLEK GRUBU KONUT İNŞAATI
2011 yılında kurulan DSL İnşaat Sanayi ve Ticaret şirketinin sermayesi 100 bin TL. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre şirketin meslek grubu konut inşaatı olarak gösteriliyor. Şirketin sahipleri ise kamuoyunun yakından tanıdığı Dişli Ailesi.

Sırmagrup Yönetim Kurulu Başkanı Davut Dişli’nin oğlu Emir Haktan Dişli’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirkette Sadık Enes Dişli Başkan Yardımcısı, Eren Ali Dişli ise yönetim Kurulu Üyesi olarak görünüyor. Emir Haktan Dişli son olarak 2017’de evlenmiş, nikahında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şahit olmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Doğuş 6 ay önce almıştı yeniden satılıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 24 Eylül 2018 15:19 belliydi zaten eskişehirin şeker fabrikasının yeride çok değerli fabrikanın hurdasını satsalar aldıkları parayı çıkarırlar yapıpta satacakları konutlarla da servetlerine servet katarlar

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro