eposta yazdır zoom+ zoom-

Doğu Perinçek'ten Fuat Avni'ye Erdoğan'a şantaj yanıtı

Doğu Perinçek'ten Fuat Avni'ye Erdoğan'a şantaj yanıtı

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, Fuat Avni tarafından ortaya atılan 'Erdoğan'a Dolmabahçe şantajı yapıyor' iddiasına yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 31-10-2014 15:52 - Güncelleme: 28-10-2015 23:48

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, Cemaate yakınlığıyla bilinen Twetter fenomeni Fuat Avni’nin dün yayımladığı 8 tweet'teki iddiaların şantaj amaçlı olduğunu söyledi.

Fuat Avni, Yaşar Büyükanıt'ın Erdoğan'la yaptığı Dolmabahçe kayıtlarının Perinçek'in elinde olduğu Perinçek'in bunlarla Erdoğan'a şantaj yaptığı iddiasında bulunulmuştu.

CEMAAT'E YANIT MGK'DAN GELDİ

Millî Güvenlik Kurulu’nun dünkü toplantısına Fuat Avni’nin tweetleriyle yanıt verdiğini söyleyen Perinçek, "MGK toplantısının birinci gündemi, Kararlar’da A maddesi olarak vurgulandığı üzere 'Paralel Yapıya karşı mücadele' idi. Paralel Yapılanma’nın 'İç ve dış legal görünüm altında illegal faaliyet yürüttüğü' saptaması, F örgütünün durumunun ciddiyetini yansıtmaktadır" ifadelerini kullandı.

"Suçluların telaşı içinde olan F Örgütü, Fuat Avni aracılığıyla Tayyip Erdoğan’a şantajda bulunuyor. Şantaj savaşı başlamıştır. F Cemaati, Tayyip Erdoğan’a yönelttiği tehditleri, İşçi Partisi Genel Başkanı’nın adını kullanmaya yeltenerek açıklıyor" diyen Perinçek "Fuat Avni’nin tweet’lerinde bizim adımızı kullanarak ileri sürdüğü iddialar gerçek dışıdır ve geçersizdir" ifadelerini kullandı.

FUAT AVNİ NE DEMİŞTİ?

Fuat Avni, "Perinçek, Büyükanıt'ın yıllarca yanında dolaştırdığı adamıyla Dolmabahçe görüşmelerinin kayıtları konusunda anlaşma yaptı. Dosya onda. Perinçek, ima yollu 'YBP'de ve HSYK'da istediğim olmazsa Dolmabahçe görüşmesini yayınlarım' şantajını Tiran'a aylar önce yapmıştı. Dar Oligarklar, bunun gerçek olup olmadığını haftalarca araştırdı. Sonuç alınamasa da HSYK, Perinçek'in istediği doğrultuda ayarlandı.

Son günlerde 'Derin'lerden Tiran'ın avenelerine gelen bazı kopyalar, Dolmabahçe görüşmesinin gerçekten ellerinde olduğunu gösterdi" mesajı paylaşılmıştı.

2007 yılı Mayıs ayında dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Başbakan Erdoğan arasında geçen ve "Dolmabahçe Görüşmesi" olarak bilinen o toplantıda Büyükanıt ile Erdoğan arasında neler görüşüldüğü çeşitli iddialara neden olmuştu. Görüşmenin içeriğiyle ilgili şantaj iddiaları ortaya atılmış, her iki isim de bu iddiayı yalanlamıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Doğu Perinçek'ten Fuat Avni'ye Erdoğan'a şantaj yanıtı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Tahsin 01 Kasım 2014 15:44 Elinizde kala kala twitter hesabı mı kaldı la

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Doğu Perinçek
DOĞU PERİNÇEK KİMDİR?

Aydınlık Gazetesi'nin de sahibi olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kimdir, aslen nereli ve kaç yaşındadır? Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve çocukları hakkında merak edilenleri yaşam biyografisinde d

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro