eposta yazdır zoom+ zoom-

Doğru nefes nasıl alınır?

Doğru nefes nasıl alınır?

Hayatta kalmamızı sağlayan en önemli olay solunumdur. Uyumadan, yemek yemeden ya da su içmeden günlerce yaşanılabilirken; birkaç dakikalığına da olsa nefes alıp vermeden hayatta kalmak mümkün değildir. Burundan sağlıklı nefes alabilmek için neler gereklidir? Op. Dr. Yusuf Can cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-08-2018 12:00 - Güncelleme: 06-08-2018 12:00

Nefes alıp verme, çoğu zaman yapılan sıradan bir aktivite gibi görünmektedir fakat doğru nefes almak sağlıklı yaşamın en önemli unsurları olduğunu dile getiren cevapla.tv uzmanı  Op. Dr. Yusuf Can  sorularımızı yanıtladı. 

Sağlıklı nefes almak insan sağlığı açısından çok ama çok önemlidir. Normal şartlar altında sağlıklı nefes burundan alınmalı ağızdan verilmeli. Burundan sağlıklı nefes alabilmek için de burun kemik eğriliği olmamalı, burun eti şişliği olmamalı ve kronik sinüzit olmamalıdır. Eğer kişi alerjik yapılı ise tedavi edilmelidir. Çünkü aldığımız havanın nemlendirilmesi, ısıtılması yani çok soğuk bir ortamda olsak dahi onun burun tarafından ısıtılıp akciğerlere vücut ısısında gönderilmelidir. Aynı zamanda burun içinde salgılanan sıvı sayesinde aldığımız hava nemlendirilir. Bu da sık farenjit olmamızı ve sık sık hasta olmamızı önler.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Doğru nefes nasıl alınır? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro