eposta yazdır zoom+ zoom-

Diyanet'ten kovuldu: Yine kadınları hedef aldı!

Diyanet'ten kovuldu: Yine kadınları hedef aldı!

Diyanet tarafından kadınlara yönelik sözleri nedeniyle işine son verilen İlahiyatçı İhsan Şenocak, yine kadınları hedef aldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-05-2018 22:19 - Güncelleme: 21-05-2018 01:15

İlahiyatçı İhsan Şenocak; kadınların pantolon giyip, kaşlarını aldırarak üniversiteye gitmesinin günah olduğunu ve bu kadınların cehenneme gideceğini iddia etmişti. Herkesin tepki gösterdiği Şenocak'a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da isim vermeden yüklenmişti.

Şenocak sosyal medya adresinden yaptığı yeni paylaşımda ise “İslamın kızı! Umudumuz sensin, cafelerde gece yarılarına kadar erkeklerle senli-benli konuşan, felsefenin derin bahislerine dalan, para, pul kazanan lakin ailesini dağıtan kadınların değil, Fatih'e, Baki'ye, Sinan'a ninni söyleyen, evinde 'yavuz' yetiştiren anaların izinde yürü!” ifadelerini paylaştı.

YİNE TEPKİ ÇEKTİ

Kamuoyundan büyük tepki çeken Şenocak’a bir tepki de Din Felsefesi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen akademisyen Caner Taslaman’dan geldi. Taslaman, Şenocak’ın bu sözlerine, “Kendi sapkın, kadın-sanat-bilim-özgürlükler düşmanı uyduruk dininin şekillendireceği kızlara 'İslamın kızı' diyen şu komediye kanan kaç kişi var acaba? Bu zihniyetle ancak 'Hurafelerin kızı' olursun. Aziz İslam’ı, bu kafalardan öğrenenlerin vah haline!” diye yazdı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Diyanet'ten kovuldu: Yine kadınları hedef aldı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR93 YORUM
  • Müslüman kız 22 Mayıs 2018 14:09 İhsan Şenocak Hocaefendi'nin söylediği sözler haktır Kuran-ı Kerim den ve hadislerden gelen bir binlerce nurlardan bir nurdur. Bu nurdan nasipsiz olanlar maalesef bu mekânları doldurmuş.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro