eposta yazdır zoom+ zoom-

Diyanet özel televizyon kurdu! Gazete ve dergi de yayınlayabilecek

Diyanet özel televizyon kurdu! Gazete ve dergi de yayınlayabilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Diyanet Vakfı, Türkiye tarihinde bir ilk olarak 'Diyanet TV' adıyla bir kanal kurdu. RTÜK'ten yayın lisansı alan şirket, gazete ve dergi de yayınlayabilecek.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-07-2018 09:18 - Güncelleme: 31-07-2018 09:18

Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT Diyanet'in yanına Diyanet TV adıyla özel bir televizyon kanalı daha kordu. Diyanet TV için kurulan anonim şirket, RTÜK’ten yayın lisansı aldı. Diyanet TV, kamu yayıncılığı ilkelerinden bağımsız şekilde sadece RTÜK ilkelerine göre dini içerikli özel televizyon yayıncılığı yapacak. 

KURULAN ŞİRKET GAZETE DE ÇIKARABİLECEK... Kurulan medya şirketi, gazete ve dergi de yayımlayabilecek; sinema, televizyon filmleri ile dizi film çekebilecek. 

RTÜK Yasası’na göre; siyasi partilerin, sendikaların, belediyelerin, derneklerin yanı sıra vakıfların doğrudan veya dolaylı olarak şirketler üzerinden yayın lisansı almaları yasaklanmıştı. Ağustos 2016’da yapılan bir torba yasa düzenlemesi ile RTÜK Yasası’nın vakıflara getirdiği lisans yasağı kaldırıldı. Vakıf kurucularının, televizyon ve radyo yayını lisansı için kurulan şirketin ortağı kabul edilmesi sağlandı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Diyanet özel televizyon kurdu! Gazete ve dergi de yayınlayabilecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 31 Temmuz 2018 09:54 iyi yiyi fetö rahatça yerleşir yine devletin gönül kapısına ...dün diyanet başkanı itiraf ediyor fetöyle ortağız diyor ,bugün aynı kurum soruşturmadan tv vs kuruyor.nerde fetöyle mücadaele????şuan ki durum fetöye ben görmeden işine devam iet anlamına geliyor. ilkönce diyanetin çamaşır suyuyla iliklerine kadar temizlenmesi lazım ki ,dinimiz aklansın????

    CEVAP YAZ 0 13

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro