eposta yazdır zoom+ zoom-

Diyabeti yavaşlatan mucize ışık!

Diyabeti yavaşlatan mucize ışık!

Güneş ışınlarına maruz kalmanın, kilo alımını ve tip 2 diyabet semptomlarının gelişmesini yavaşlatabileceği bildirildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-10-2014 04:50 - Güncelleme: 24-10-2015 21:20

Diyabet günümüzde çok sık rastlanan bir rahatsızlık olmakla birlikte her geçen gün diyabet tedavisinde biraz daha yol alınıyor. Diyabete iyi gelen ve diyabeti yavaşlatan şeyler arasında güneş ışığı da olduğu ortay çıktı.

Sonuçları "Diabetes" dergisinde yayımlanan araştırma, parlak ultraviyole ışınlarına maruz kalan besili farelerin daha az yemek yediğini, öte yandan vücudun güneş ışınlarına cevaben ürettiği D vitaminin bunda rol oynamadığını gösterdi. Ultraviyole ışınlarına maruz kalan farelerde, aynı zamanda anormal glikoz seviyeleri ve insülin direnci gibi tip 2 diyabetin uyarıcı işaretlerine daha az rastlandığı belirtildi.

GÜNEŞ IŞIĞI SAĞLIKLI HAYATIN ÖNEMLİ BİR PARÇASI

diyyabet.jpg

Güneş ışınlarının insanlar üzerinde aynı etkiyi yaratıp yaratmadığının keşfedilmesi için daha fazla araştırma yapılması gerektiği ifade edilirken, geceleri ortaya çıkan farelerin, genellikle güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmadığına da dikkat çekildi. İngiliz ve Avustralyalı bilim adamlarının yaptığı araştırmanın baş yazarlarından doktor Shelley Gorman, bulguların, güneş ışığının sağlıklı bir hayatın önemli bir unsuru olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Diyabeti yavaşlatan mucize ışık! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • hadi geç geç 25 Ekim 2014 12:52 hadi len maksat turizmi desteklemek ve otelleri doldurmak

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro