eposta yazdır zoom+ zoom-

Dışişleri'nden Suriyelilere çağrı: Vatanınıza dönün

Dışişleri'nden Suriyelilere çağrı: Vatanınıza dönün

Suriye Dışişleri Bakanlığı, savaş ve terör saldırıları nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyelilerden vatanlarına geri dönmelerini istedi. Resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre gerek askeri operasyonlarla gerekse uzlaşı yoluyla birçok bölgenin terörden arındırıldığı belirtildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-07-2018 14:06 - Güncelleme: 04-07-2018 14:06

Suriye Dışişleri Bakanlığı'na bağlı bir kaynağın yaptığı açıklama resmi haber ajansı SANA'da yayımlandı. 

Açıklamada gerek başarılı askeri operasyonlar gerekse uzlaşı yoluyla birçok bölgenin terörden arındırıldığı ve bunun neticesinde ülke içinde göç etmek zorunda kalan çok sayıda Suriyelinin daha önce yaşadıkları bölgelere döndüğü vurgulandı.

''CAN GÜVENLİĞİNİZ SURİYE'NİN SORUMLULUĞUNDADIR''
Suriye'nin, vatandaşlarının can ve mal güvenliklerinin yanı sıra onurlu yaşam ve temel gereksinimlerini karşılama sorumluluğu olduğunu belirten yetkili kaynak; insani yardım örgütlerinin ve uluslararası toplumun bu sorumluğa destek vermesini ve yurtdışındaki Suriyelilerin vatanlarına gönüllü olarak dönmesi için gerekli olan katkıyı sunmalarını istedi.

Kaynak açıklamasında 'Suriye halkının çıkarlarını savunduklarını iddia eden uluslararası toplum ve uluslararası kurumların Suriye ve halkına karşı uyguladıkları tek taraflı yaptırımları kaldırma sorumluluklarını da üstlenmeleri gerektiğini' ifade etti. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Dışişleri'nden Suriyelilere çağrı: Vatanınıza dönün haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 04 Temmuz 2018 21:02 bir an önce gönderilmesi lazım.işsizlik artıyor konut fiyatları artıyor kiralar artıyor.Özellikle doğuda kuma olayları artıyor. Ve kim nerede ne ne işle uğraşıyor belli değil.Plajlar Suriyeli kaynıyor.Taciz olayları artıyor.gerek Suriyelilerin tacizleri gerek se Türklerin /Kürtlerin suriyelilere tacizleri.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro