eposta yazdır zoom+ zoom-

Dışişleri Bakanlığı'ndan Almanya'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Almanya'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Frankfurt'ta terör örgütü PKK yandaşlarının miting yapmasına izin verilmesini 'samimiyetsiz bir yaklaşım' ve 'çifte standart' olarak niteleyerek kınadı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-03-2017 23:39 - Güncelleme: 19-03-2017 00:50

Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Frankfurt kentinde terör örgütü PKK yandaşlarının miting yapmasına izin verilmesini "samimiyetsiz bir yaklaşım" ve "çifte standart" olarak niteleyerek kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün Frankfurt'ta PKK terör örgütünün sembollerinin ve terörist başının resimlerinin kullanılarak gösteri yapılmasına Alman makamlarının izin vermiş olmasının ibret verici bir hadise olduğu vurgulandı.

 Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Almanya'nın terörist ilan ettiği bir örgütün faaliyetine göz yumması ve yasakladığını duyurduğu sembollerle bayraklara ses çıkarmaması, terörle mücadele açısından son derece düşündürücüdür. Öte yandan, terör örgütünün ülkemizde yapılacak referandumla ilgili sloganların da atıldığı gösterisine izin verilirken, Türkiye’nin milletvekillerinin Türk toplumuyla buluşmalarına her türlü zorluğun çıkartılması, çifte standardın en vahim örneğini oluşturmaktadır. Bu samimiyetsiz yaklaşımı kınıyoruz. Tepkimiz Almanya'nın Ankara Büyükelçisine de iletilmiştir."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dışişleri Bakanlığı'ndan Almanya'ya kınama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Dirilis 19 Mart 2017 10:35 Meralin sınanın millete bi diyeceleri yok onlar Feto teroristin elemanları. Millet itibar etmiyor suçu devlete yüklemeyin boşuna.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro