eposta yazdır zoom+ zoom-

Diş teli kullananlar için ağız bakım önerileri...

Diş teli kullananlar için ağız bakım önerileri...

Sağlıklı ortodonti tedavisi için ağız hijyeni çok büyük önem taşır. Ortodontik tedavi gören hastaların en çok dikkat edeceği husus ağız bakım temizliğidir. Diş Hekimi Zafer Kazak cevapla.tv'ya anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-07-2018 04:00 - Güncelleme: 19-07-2018 04:00

Diş teli temizliği; diş çürüklerini, diş eti iltihaplarını ve oluşabilecek diğer komplikasyonları önler. Diş teli kullanan hastalar her gün düzenli olarak dişlerini temizlemelidir. Temizlenmeyen dişlerde bakteriler braketlerin etrafına yerleşerek aralarında birikir ve diş taşlarının oluşmasına sebep olur.

Diş teli kullananlar için ağız bakımı, kullanmayanlar için yapılması gerekenlerden aslında temel noktalar bakımından farklı değil. Diş teli takanların, diş teli ile diş ve diş eti arasında daha fazla besin artığı birikebilir. Örneğin içten takılan bir teli temizlemek için diş arası fırça kullanmak gerekiyor, iki bu iş için özel olarak hazırlanmış olan oluklu fırça kullanarak temizlik yapmak gerekiyor.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Diş teli kullananlar için ağız bakım önerileri... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro