eposta yazdır zoom+ zoom-

Diş etlerimiz kanadığında ne yapmalıyız?

Diş etlerimiz kanadığında ne yapmalıyız?

Diş eti kanaması toplumda oldukça yaygın görülen bir hastalık.Bu hastalıkla beraber vücüttaki diğer organlar da olumsuz etkilenebiliyor. Diş Eti Hastalıkları Doktoru Betül Göfteci, sorularımızı yanıtladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-07-2018 22:13 - Güncelleme: 12-07-2018 22:13

Toplumda oldukça yaygın görülen ve pek çok farklı diş eti hastalığından kaynaklanabilen önemli bir ağız sağlığı sorunudur. Diş Eti Hastalıkları Doktoru Betül Göfteci, sorularımızı yanıtladı.

Bakteri plağının diş etinde enflamasyonu meydana getirmesiyle diş etinde kanamalar olur. Diş eti hastalıklarının en önemli belirtisi diş etinde olan kanamalardır. Çünkü sağlıklı olan diş eti kanama belirtisi göstermez. Bu nedenle diş fırçalama düzenli olarak yapılmalıdır.

Ağız ve diş sağlığının bozulmasının vücuttaki diğer organları da olumsuz etkilediği pek çok bilimsel çalışma ile gösterilmiştir. Bu nedenle başta diş eti kanaması olmak üzere diş çürükleri ve ağız hastalıkları mutlaka önemsenmeli ve tedavi edilmelidir.

Diş etleri, ağız ve dişlerin altyapısını oluşturuyor. Diş etleri sağlıklı dişler için vazgeçilemez öneme sahiptir, bu nedenle de diş eti kanamalarının takip edilmesi gerekli durumlarda mutlaka bir uzman hekime gidilmesi önerilmektedir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Diş etlerimiz kanadığında ne yapmalıyız? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro