eposta yazdır zoom+ zoom-

Diriliş Ertuğrul'a damga vurdu nedir bu kızıl elma herkes onu konuşuyor

Diriliş Ertuğrul'a damga vurdu nedir bu kızıl elma herkes onu konuşuyor

Diriliş Ertuğrul dün yayınlanan son bölümüyle sosyal medyanın gündemine oturdu. Ertuğrul'un İstanbul'un fethetmesi için söylediği Kızıl Elma mesajı sosyal medyayı salladı. Peki nedir bu Kızıl elma Ertuğrul orada neyi kastetti?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 11-01-2018 09:08 - Güncelleme: 11-01-2018 09:08

TRT 1'in çarşamba günleri ilgiyle izlenen ve reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'da yayınlanan bir sahne sosyal medyanın gündeminde. Kızıl elma söylemi nedeniyle sosyal medyada trend topic olan Diriliş Ertuğrul son bölüme gelin yakından bakalım.

Diriliş Ertuğrul'un 101. bölümünde Ertuğrul Bey, "Kutlu Türk beyleri, bu gazayla yalnızca Karacahisar'ın fetih yolunu açmış olmayacağız. Nikea'nın (şimdiki İznik) ve Constantine'nin de fetih yolunu açmış olacağız" şeklinde konuşur.

"HEDEFİMİZ KIZIL ELMA'DIR" Türk beylerine yaptığı konuşmasına devam eden Ertuğrul Bey, "Eğer oraları fetih etmek bize nasip olmasa dahi, inanırım ki; neslimizden bir kahraman gelip inanmış ordusuyla, Constantine'nin surlarına dayanıp şanlı islam sancağını o surlara dikecektir" Karacahisar, Nikea, Constantine bize dar gelir. Hedefimiz Kızıl Elma'dır. Yani güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar olan tüm cihandır. Gaza bizim, gayret bizim, zafer Allah'ındır" sözleri, sosyal medyada çılgınlık başlattı.

SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNE OTURDU

Sosyal medyanın gündemine oturan Diriliş Ertuğrul kızıl elma mesajına birçok yorum geldi. İşte gelen o bazı yorumlar;

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Diriliş Ertuğrul'a damga vurdu nedir bu kızıl elma herkes onu konuşuyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro