eposta yazdır zoom+ zoom-

Dilipak TEOG'un kaldırılacağını biliyor muydu?

Dilipak TEOG'un kaldırılacağını biliyor muydu?

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, TEOG'un kaldırılacağını biliyor muydu? İşte Dilipak'ın 31 Ağustos'ta kalema aldığı yazısındaki detaylar...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-09-2017 13:32 - Güncelleme: 21-09-2017 13:32

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, 31 Ağustos tarihli köşesinden “Kreş mi dediniz, Allah korusun!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. 'Kreş' kelimesinin kökenlerini araştıran Dilipak, yazısında kreşlerin kiliselerle Hristiyan inancıyla bağlantılı olduğunu yazmıştı. Yazısının devamında kendi torunlarının kreşe, anaokuluna hatta ilkokula gitmesini bile istemediğini yazmış ve sınavların kaldırıldığı bir eğitim sistemi öngörüsünde bulunmuştu. Dilipak'ın 3 hafta önce kaleme aldığı bu yazı sosyal medyada günün konusu oldu ve 'Dilipak TEOG'un kaldırılacağını biliyor muydu?' tartışmasına neden oldu.

İşte Dilipak'ın yazısının detayları:

"...

Bırakın torunlarımızın yuvaya gitmesini, kreşe gitmesini, anaokuluna da gitmesini istemem, ilkokula gitmesini de istemem. Yaşasın ev! Batılılar buna “Home schoole”. Aile ve ev şartları buna uygunsa niye okula gitsin çocuğum. Dede-nine fizik ve psikoloji olarak yeterli ise, pedagojik formasyona sahipse, evet devlet denetlesin, resmi müfredatı uygulayalım, 2 ayda bir sınava tabi tutsunlar, aniden gelip denetlesinler. Aksilik varsa alsınlar, ama sorun yoksa kimse benim çocuğumu benden almaya kalkmasın. Tabi bu iddia ve imkândan yoksun olanlar devam etsinler.

İnşallah torunlarım büyüyene kadar, mesela örgün eğitimde lise okuyanlar, mesela açık liseden aynı zamanda İmam-Hatib okuyabilirler. Hatta hem normal lise, hem İmam-Hatip okuyabilirken, mesela elektronik lisesinden de bilgisayar dersi alabilirler belki. Yaşasın okulsuz toplum.

Bana desinler ki, şunlar mutlak zorunlu, şunlar seçmeli zorunlu, şunlar seçmeli, şunlar da isteğe bağlı. Önemli olan toplam puan ve kategorik puanların belli bir puanın üzerinde olması. O zaman üniversite sınavına da gerek yok. Üniversiteler tercih kriterlerini açıklasın, insanlar da o kritere uygun not toplasın ve sonra kontenjan kadar isim okula kaydını yaptırsın. Fakülte kontenjanını müzayedeye çıkartılan bir eser kabul edin, herkes elindeki not tablosundan talepte bulunsun, en fazla not veren kaydını yaptırsın. Her biri 2-3 günlük 2-3 etapta kim nereye yerleşecekse yerleşir. Sınav filan yok.

Neyse, ben söyleyeyim de, göle çaldığım bu maya belki bir gün tutar. Fil ordularını yenen ebabil kuşlarının Rabbine, Yusuf’un Rabbinin şanı ne yüce. Hamd O’na olsun."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dilipak TEOG'un kaldırılacağını biliyor muydu? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Usta 21 Eylül 2017 17:45 Egtim ogretime topluma mal olmus bir yazar boyle bakarsa tabiki turk toplumu gelisemez diger ulkeler uzaya cikarken sen kagni arabasiyla menzile ulasmaya calisirsin peyganber efendimiz selalahi vesellem ne demis bilim cinde bile olsa gidip aliniz hazreti ali ne demis cocuklarinizi gunun sartlarina gore yetistiriniz o cocuklar dedesinon nenesinin yaninda bilimi ve teknolojiyi ogrenemez o cocuklar egtimle caga ayak uydururlar cag atlar ulkesine ve vatanina hayirli bir evlat olur

    CEVAP YAZ 3 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro