SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Diktatör demeyin, çarpılırsınız!

Diktatör demeyin, çarpılırsınız!

Ahmet Hakan, Gezi olaylarının birinci yıldönümü nedeniyle alınan önlemleri eleştirdiği yazısında Başbakan'a yüklendi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 01-06-2014 13:49 - Güncelleme: 28-10-2015 11:46

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, 'Diktatör olsa' başlıklı bugünkü yazısında, Gezi Parkı'nın birinci yıldönümü nedeniyle alınan önlemleri sert bir dille eleştirdi. 

ELİNİZE VİCDANINIZA KOYUN...

Ahmet Hakan, ironik yazısında "O zaman elinizi vicdanınıza koyun da söyleyin" dedi ve şunları sıraladı:

- Diktatör olsa... Sadece vapur seferlerini iptal etmekle mi kalırdı? Hepinizi vapurlara bindirdikten sonra o vapurları Boğaz’ın ortasında batırmaz mıydı?

- Diktatör olsa... Polis yığınağını sadece Taksim’e mi odaklardı? “Bunlar burayı da işgal ederler” falan diyerek Haydarpaşa’da da önlem almaz mıydı?

- Diktatör olsa... “Taksim’e çıkmayın, eğer çıkarsanız a’dan z’ye gereken yapılacak” diye uyarıda bulunur muydu? Hangi diktatör kendisine itiraz eden vatandaşını önce uyarıp sonra derdest etmiş ki?

- Diktatör olsa... Sadece BBC’nin, CNN’in falan sarı kafalı muhabirlerini, kameramanlarını mı gözaltına alırdı? Memleketinin yerli medyasının Anadolu’dan gelmiş evlatlarına da bir gözaltı falan çektirmez miydi?

- Diktatör olsa... Polisleri CNN muhabirini gözaltına alırken “please” der miydi? Hangi diktatörün polisi “please” demiş? Saddam’ın mı, Kaddafi’nin mi?

- Diktatör olsa... Sadece Taksim’i kapatmakla yetinir miydi sanıyorsunuz siz? İstiklal Caddesi’ni de kapatmaz mıydı?

- Diktatör olsa... Bütün sivil polislere bir örnek sırt çantaları dağıtıp onları sempatik birer “Galata Tünel erbabı” haline getirir miydi? Hangi diktatör halkına böyle küçük sürprizler hazırlamış ki?

- Diktatör olsa... Ayasofya’nın önünde kılınan namaza da, Saraçhane’de yapılan yürüyüşe de müdahale etmez miydi?

Bir kez daha söylüyorum:
Ona “diktatör” demeyin.
Çarpılırsınız.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Diktatör demeyin, çarpılırsınız! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR157 YORUM
  • ülkeli 02 Haziran 2014 15:35 ey ahmet hakan diyarbakırda çocuklarını isteyen anneler diyarbakır belediyesi ekiplerince dövülüyorlar ağzınımı bantlamışlar yüreğin varsa onlar hakkında tek laf söyle sende biliyorsun söylesen pkk bir daha seni bölgeye sokmaz senin kendi hayatın bir ironidir başkasını yazmana gerek yok kendisi omurgalı olmayan birini zaten hayatı ironidir her gece bir manken yada bir tane sosyetikle gezme işlerinde ne haber yılmaz özdil hakkında tek laf edemeyen bir kişiden hiç bir şey çıkmaz. sende ne darbeci olur nede demokrat

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro