eposta yazdır zoom+ zoom-

Devlet Bahçeli köprüsü! Adana bununla çalkalanıyor

Devlet Bahçeli köprüsü! Adana bununla çalkalanıyor

ADANA Büyükşehir Belediyesi Seyhan Nehri üzerine bir köprü yapmaya niyet etti. Adını da Devlet Bahçeli köprüsü koydu. Köprünün temeli atıldı ama bir türlü yapılamadı. Dün mecliste oylama vardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2017 09:44 - Güncelleme: 21-04-2017 09:44

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Seyhan Nehri üzerine yapılması için bir yıl önce temeli atılan ancak inşaatına başlanamayan Devlet Bahçeli Köprüsü için CHP ve MHP’li meclis üyelerinin oyları ile 240 milyon lira borçlanma kararı çıktı. AK Partili üyeler, aleyhte oy kullandı.

252 milyon 958 bin liralık borçlanma teklifi görüşmesinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya yapılacak köprünün trafiği rahatlatacağını belirtirken, AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülçatı ise "Bununla birlikte bu yıl borcumuz yaklaşık 680 milyon liraya ulaşacak. Adana’yı bu kadar borçlandırmayalım" dedi.

Devlet Bahçeli köprüsü Adana belediyesinin sitesinde bu şekilde yer alıyor. Köprüdeki Kurt detayları dikkat çekiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü ise yapılan borçlanmanın hizmetleri aktif hale getirmek için olduğunu savundu. Sözlü, "Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borçlandığı doğrudur. Bizim de yatırımları aktif hale getirmek için borçlandığımız doğrudur. Ancak koca belediyenin 3 yıl içinde 453 milyon lira borçlanması büyük bir rakam olarak ifade edilmesi doğru bir yaklaşım olmaz" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada AK Partili üyelerin ret oyu verdiği borçlanma teklifi, 240 milyon lira olarak MHP ve CHP’li üyeler tarafından kabul edildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Devlet Bahçeli köprüsü! Adana bununla çalkalanıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Adanalıyık 21 Nisan 2017 23:28 Adanaya yapılacak köprü için Akpartili üyeler ret oyu vermiş. gerekçe borçlanma imiş. İstanbul için yapılan köprüler için yap işlet modeli ve tahmin edilen geçişlerin altında geçiş yapıldığı için zararı devlet karşılıyor. Ret oyu veren Akpartili üyeler buna da karşı çıkarlardı. ÜLKE MENFEATİ PARADAN DAHA ÖNDE GELİR sayın Akpartili üyeler.

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro