eposta yazdır zoom+ zoom-

Devlet Bahçeli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bombayı patlattı

Devlet Bahçeli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bombayı patlattı

Yerel seçim ittifakıyla ilgili konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, yaptığı son dakika açıklamayla partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı çıkarmayacağını duyurdu!

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-09-2018 13:03 - Güncelleme: 20-09-2018 16:51

Gazetecilerle biraraya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yerel seçimler, Katar'ın hibe uçağı, Çakıcı ve afla ilgili sürpriz açıklamalar geldi. Alaattin Çakıcı ve af ısrarına devam eden Devlet Bahçeli af teklifinin tamamlandığını ve 24 Eylül'de TBMM'ye sunulacağını açıkladı. Bahçeli, Alaattin Çakıcı’ya sahte rapor düzenledikleri iddia edilen doktorların tutuklanmasıyla ilgili de “Burada bir adaletsizlik var. Bunu bir örgüt haline dönüştürmek yanlış” dedi.

Hibe uçak kabul edilemez
Katar emirinin Cumhurbaşkanlığı talip olunca satışa çıkardığı özel jetini Türkiye'ye hibe etmesine tepki gösteren Bahçeli şunları söyledi:

-"Türkiye Cumhuriyeti Devleti hediye, hibe kabul etmez, uçak ihtiyacı varsa bunun piyasası neredeyse, kendi kaynaklarıyla almayı tercih etmelidir. Ama 'Bana hibe edildi hediye edildi' bu Türk milletinin kabul edeceği bir durum değil. Recep Tayyip Erdoğan'ın da bunu kabul etmemesi gerekirdi diye düşünüyorum."

İstanbul için bomba karar
Devlet Bahçeli yerel seçimlerle ilgili de flaş açıklamalar yaptı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na MHP'nin aday göstermeyeceğini açıkladı. Bahçeli daha önceki seçimlerde aldıkları oy oranının ortada olduğunu belirterek, 'İstanbul'da çıkarttığımız adayın kaç oy alacağı geçmişte belli. Kazanamayacağımız yerde bir aday çıkartıp 'Bizim de adayımız var' demenin bir manası var mı? Ama ilçelerinde bizim de aday çıkartacağımız yerler var. MHP'nin yönettiği belediyelere yeniden talibiz, bazı hizmetler yarıda kaldı' dedi.

AK Parti ile aynı yerde aday gösterdikleri taktirde ittifak ruhunun zedelenmeyeceğini söyleyen Bahçeli, şunları söyledi:

-"Onlar çıkarıyorsa biz de çıkartırız. 'Haydi gelin burada bir aday etrafında birleşelim' olabilir. Bunlar hep konuşulur. 'İlle de benim dediğim olacak' diyenleri de sırtımızda küfe yok ya taşıyacak durumda değiliz. Türkiye'yi düşünerek gerçekçi siyaset yapmaya çalışıyoruz.

3 büyükşehirde başarısız olursak...
Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın 3 büyük şehirde başarısız olması durumunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tartışmaya açılacağını dile getirdi.

Doğu ve Güneydoğu için de aşiretlerin iradesi önemli uyarısı yapan Bahçeli, ''Adayın kim olduğunun dışında, Kürt kökenli Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan aşiretlerin iradesini alarak, onların iradesiyle adaylar belirleyerek PKK'yı siyasi boyutta da yok edebilecek bir birliktelik diyorum ben. Bu 30 ilde CHP, HDP eklemlenmiş bir yapıda seçime girer, PKK yanlısı kişiler aday gösterilir sonuç alınırsa bu defa terörle mücadelenin bir boyutu tartışmaya açılır'' diye konuştu.

Erdoğan'a hediye edilen uçaktan 7 ülkenin filosunda var! İşte özellikleri...

 

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Devlet Bahçeli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bombayı patlattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR38 YORUM
  • Misafir 20 Ekim 2018 11:56 Türk Telekomun satışına hayır demedin Çalışanın %5 hisse hakkını araplara beleş verdiler hayır İhaleden sonra %30 kurumlar vergisini %20 ye indirip ihaleye fesat karıştı,25 bin Telekom çalışanını sürdüler olmaz demedin Anayasa mahkemesine dava açıp Telekom satışına iptal davası açmadın neden hariri milyarları götürürken yönetim kurulunda başkan haririnin yardımcısı kimdi şimdi cb nının yardımsısı daha önce Yimpaş vs sorunların içinde olan adama mecliste Telekomun durumunu araştıracak komisyonda sorular sorulacak diye de bu öneriyede olmaz hayır komisyon falan istemiyorum diye akp ile hayır dedin o zaman ben de sana o meclişste olmana hayır diyor seni o meclişste görmek istemiyoruım çek git be diyorum senin yerinde genç arkadaşlar gelsinler o komisyonlarda sana nasıl mecliste çalışılır öğretsinler ha kamer gençten daha delikanlı MHP liler var helal olsun sana gerek yok hadi artık çek git

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro