eposta yazdır zoom+ zoom-

'Devam eden öğrencilere de destek verilsin'

'Devam eden öğrencilere de destek verilsin'

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği: Eğitim desteği özel okulda okuyan mevcut öğrencilere de verilsin dedi

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-08-2014 22:34 - Güncelleme: 13-08-2014 22:34

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın 2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okullar için verilecek eğitim öğretim teşvikinin özel okullara devam eden öğrencilere de verilmesini istedi.

Dernek, “Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği olarak yıllardır verilmesini arzu ettiğimiz ve bu yolda çalıştığımız desteğin mevcut velilerimize verilmemesi nedeni ile üzgünüz. TBMM tarafından hazırlanan kanunlara dayalı bu destekten tüm öğrencilerin ve okulların yararlanması faydalı görülmektedir. Bu nedenle arzu eden tüm okullarımızın ve öğrenci velilerinin bu haktan yararlanmak için başvuruda bulunmaları bireysel inisiyatifleri dahilindedir” açıklamasında bulundu.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından yapılan duyuruda özel okullara gidecekler için verilecek eğitim-öğretim desteğinin hükme bağlandığı ve ilgili çalışmaların tamamladığı hatırlatıldı. Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğe göre bu yıl 250 bin öğrenciye 2500-3500 TL arasında değişen miktarlarda eğitim-öğretim desteği verilmesinin planlandığı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Hükümetin özel okulculuğa bakışı ve ülkemizde dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan sistemlerin dikkate alınmaya başlanması açısından sevindirici.
Ancak daha önce de defalarca Bakanlığa ve kamuoyuna arz ettiğimiz gibi özel okullarda eğitim-öğretim alacak öğrencilerin ailelerine verilecek desteğin ayrım yapılmadan özel okullarda eğitim-öğretim alan tüm velilere yani bir başka deyişle şu an özel okullarda öğrenim gören mevcut velilere de verilmesi adil, eşit ve doğru olan yaklaşımdır.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği olarak yıllardır verilmesini arzu ettiğimiz ve bu yolda çalıştığımız desteğin mevcut velilerimize  verilmemesi nedeni ile üzgünüz.
Ancak TBMM tarafından hazırlanan kanunlara dayalı bu destekten tüm öğrencilerin ve okulların yararlanması faydalı görülmektedir. Bu nedenle arzu eden tüm okullarımızın ve öğrenci velilerinin bu haktan yararlanmak için başvuruda bulunmaları bireysel inisiyatifleri dahilindedir.”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN 'Devam eden öğrencilere de destek verilsin' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • abc 14 Ağustos 2014 00:29 Çocuğunu özel okula gönderen her veli zengin değildir, çocuklarının iyi eğitim alabilmesi için kredi çekenlerde unutulmamalı

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro