eposta yazdır zoom+ zoom-

Dev AVM'nin satışı KHK ile iptal edildi

Dev AVM'nin satışı KHK ile iptal edildi

BOLU'da FETÖ soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan iş adamlarının Highway Alışveriş Merkezi'nin yüzde 56'lık hisse satışı iptal edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-04-2017 19:27 - Güncelleme: 15-04-2017 00:27

BOLU’da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında denetim kayyumu atanan Highway Alışveriş Merkezi’nin yüzde 56’lık hissesini kapsayan satış işlemi Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile iptal edildi.

7 Şubat 017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 686 sayılı KHK’nın ’Muvazaalı Devir İlemleri’ başlıklı 4’üncü maddesi uyarınca, herhangi bir ilde FETÖ soruşturmasının başladığı tarih ile bu KHK'nın yürürlüğe girdiği tarih arasındaki tüm şirket hisse devirleri geçersiz sayıldı. 

ORMAN SAHASINA OTOPARK

Bolu Dağı A.Ş. tarafından 2011 yılında kurulan alışveriş merkezinin bir bölümü ile açık otoparkının orman arazisine yapılmasına izin verdikleri gerekçesiyle Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nde ilgili personel ’Görevi kötüye kullanmak’ suçlamasıyla yargılanmıştı.

HİSSE DEVRİ 15 TEMMUZ ÖNCESİ

15 Temmuz darbe girişimi öncesi yaşanan bu gelişmeler üzerine dönemin Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan ve üye Ömer Baday, alışveriş merkezindeki yüzde 56’lık hisselerini Adanalı iş adamı Abdulkadir Şimşek’e satmıştı. Satışın ardından kayıplara karışan Daylan ve Baday, hala aranırken darbe girişiminin ardından alışveriş merkezine denetim kayyumu atanmıştı.

Satış işleminin iptali ardından alışveriş merkezinin TMSF tarafından yönetileceği belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dev AVM'nin satışı KHK ile iptal edildi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro