eposta yazdır zoom+ zoom-

Destici'ye göre terör bitmeyecek

Destici'ye göre terör bitmeyecek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çözüm sürecinde izlenen yolla PKK’nın bitmeyeceğini savundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-04-2013 22:43 - Güncelleme: 23-10-2015 23:58

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı , çözüm sürecinde izlenen yolla PKK’nın bitmeyeceğini savundu.

BBP Malatya İl Başkanlığı tarafından Malatya Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen “Şahlanış Gecesi”ne katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, çözüm süreciyle ilgili partililere açıklamalarda bulundu. Destici, hükümetin izlediği politikayla PKK’nın biteceğine inanmadıklarını iddia ederek, “Biz terörün bitmesini istiyoruz. Elbette biz kanın durmasını istiyoruz. Biz terörle mücadeleye harcanan milyarlarca doların hem hesabının sorulmasını hem de artık harcanmamasını istiyoruz. Ama hükümetin şuanda izlediği bu yol, bu müzakere süreciyle asla PKK’nın biteceğini, yok olacağını ve kendini tasfiye edeceğini de düşünmüyoruz” görüşünü öne sürdü.

Çözüm süreci içerisinde hükümete “Muhataplık Heyeti” kurulması yönünde öneride bulunduklarını kaydeden Destici, “Biz ülkemizin, milletimizin kazanmasını isteriz. Bu ülke, bu millet kazansın, ben kaybedeyim, Büyük Birlik Partisi kaybetsin. Bizim anlayışımız budur. Ama bizim ve milletin inanması lazım. Sürecin içinde ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Sürecin sonunda ne olacağını bilmemiz lazım. İngiltere’nin, ABD’nin, İsrail’in, Barzani’nin içinde olduğu bir süreçten Türkiye’nin hayrına bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Kürtler bizim kardeşimiz. Bugüne kadar asla PKK ile eşleştirmedik, bugünden sonrada eşleştirmeyiz. Eşleştirmek, bu millete en büyük tuzaktır. İnsanı kardeş kavgasına götürür. Buna karşı dikkatli olacağız ve provokasyonlara gelmeyeceğiz. Ama siz PKK’yı muhatap aldığınız anda bölgedeki insanlara, “Sizin temsilciniz bunlar. Ben sizin adınıza bunlarla konuşuyorum” diyorsunuz.

Biz hükümete bundan vazgeçmelerini ve bunun yanlış bir yol olduğunu söyleyerek, bir muhataplık heyeti kurmaları önerisinde bulunduk. PKK’yı dışlamaları gerektiğini vurguladık. Çünkü PKK’nın amacı meşrulaşmak. PKK ya da onun siyasi sözcüleriyle bir protokol imzalandığı an PKK büyün dünya kamuoyu tarafından terör örgütü listesinden çıkarılacak, meşrulaşacak ve özgürlükçü bir gerilla hareketi olarak kabul edilecek. Sizin gittiğiniz yol budur” iddiasında bulundu.

BBP Malatya İl Başkanı Abdulvahap Atabay ise, Büyük Birlik Partisi’nin “Şahlanış Gecesi” ile birlikte daha iyi günlere ulaşması temennisinde bulundu.
(İHA)

PAYLAŞ tw fb
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro