eposta yazdır zoom+ zoom-

Destici'den Meral Akşener açıklaması

Destici'den Meral Akşener açıklaması

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, referandum sonuçlarını ve Meral Akşener'in yeni bir parti kuracağı söylentisini değerlendirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-04-2017 14:12 - Güncelleme: 19-04-2017 14:21

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, BBP'nin kapısının Türk milliyetçilerine ve ülkücülere açık olduğunu belirterek, Meral Akşener'i BBP'ye çağırdı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, dün Tunceli'de helikopter düşmesi ve Ağrı'da terör saldırısı sonucu şehit olanlara Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Halk oylamasında milletin net bir şekilde tercihini ortaya koyduğunu ancak tartışmaların bitmediğini ifade eden Destici, bu tür halk oylamalarında önemli olanın yüzde 50 artı bir oy oranı olduğuna dikkati çekti.

Sonucu küçümsemeye kalkmanın, yok saymanın ya da başka saiklerle izah etmeye çalışmanın doğru olmadığını aktaran Destici, şöyle devam etti:

"EVET" DİYEN 3 PARTİNİN ZAFERİ

"Bu, 'evet' tercihinde bulunan vatandaşlarımızın tercihine ve milli iradeye büyük bir saygısızlıktır. 'Hayır' tercihinde bulunanların oyu ne kadar muteberse 'evet' tercihinde bulunanların oyu da o kadar muteberdir. Bu '25 milyon 152 bin oyun nereden geldiği' tartışması da anlamsız bir şekilde yapılmaktadır. Şu açık ve nettir; 'evet' diyenler AK Parti, MHP ve BBP olmuştur. Dolayısıyla bu zafer de bu 3 partinin zaferidir, 'evet' diyenlerin zaferidir."

"Kürt oyları" söylemlerini de eleştiren Destici, bu şekilde oyları tasnif etmeye kalkmanın etnik bölücülük olduğunu vurguladı.

Destici, bunu reddettiklerini belirterek, şu görüşlere yer verdi:

"Evet tercihi aynı zamanda teröre ve tüm unsurlarına karşı topyekun yapılan mücadeleye bir destektir. Bunun böyle anlaşılması ve okunması lazım. Millet bu tercihiyle 'terörle müzakereye hayır' demiştir. Dolayısıyla bir daha PKK ile masaya oturmayı aklından geçirenlere ya da o yolda girişimde bulunmaya çalışanlara ve onun özlemi içerisinde olanlara da aslında bu bir cevaptır. Bunun böyle okunması lazım. Tekrar Türkiye Cumhuriyeti devleti ile PKK'yı masaya oturtmayı aklından geçirenler, bu hayallerini akıllarından çıkarsınlar. Artık o dönem kapanmıştır. PKK'nın kökü kazınana kadar mücadele edilecektir. 'Evet'in en önemli anlamlarından bir tanesi budur."

HAYIR FAZLA ÇIKSAYDI İTİRAZ YAPILACAK MIYDI?

Seçim sonuçlarıyla ilgili herkesin hukuk içerisinde gerekli mercilere itirazlarını yapabileceğini vurgulayan Destici, ancak bu süreçte seçimin sonucunu gayri meşru ilan etmenin ya da "tanımamak" gibi ifadelerde bulunmanın milletin iradesine saygısızlık olduğunu yineledi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) zarfları mühürsüz oyların kabul edilmesiyle ilgili kararını, sandıklar kapanmadan önce, oy işlemi sürerken verdiğine dikkati çeken Destici, itirazın ise oylar sayıldıktan ve "evet" tercihi belli olduktan sonra yapıldığına işaret etti. Destici, "(Hayır oyları fazla çıksaydı bu itiraz yapılacak mıydı) diye sormak bir vatandaş olarak bizim hakkımızdır diye düşünüyorum." ifadesini kullandı.

BÖLÜNMEK DEĞİL BİRLEŞMEK ZAMANIDIR

Destici, "MHP'de muhalif kanadın başını çeken Meral Akşener'in yeni bir parti kuracağı söylentisi var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Biz o süreci yaşamış bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla benim tabii tüm ülküdaşlarıma, tüm Türk milliyetçilerine çağrım şudur; Türkiye'nin ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin bölünmesine değil, birleşmesine ihtiyacı vardır. Benim mesajım budur. Bu anlamda BBP'nin kapısı da gönlü de yüreği de bütün Türk milliyetçilerine, ülküdaşlarımıza, bu vatanın ve bu bayrağın altında bir ve beraber yaşama iradesi ortaya koyan tüm vatandaşlarımıza da açıktır. Bölünmek değil, birleşmek zamanıdır. Çok net bir şey yok. Bu aşamada sadece bunu söyleyebilirim."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Destici'den Meral Akşener açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR32 YORUM
  • Vatandaş 21 Nisan 2017 11:36 Referandumda "evet" oyu ver, sonra Meral Akşener'i partiye davet et. Milletin aklı ile dalga mı geçiyorsun eksi Ftcü.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro