eposta yazdır zoom+ zoom-

Destici'den Alman hükümetine çağrı

Destici'den Alman hükümetine çağrı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'nin gündeminde Almanya'da 8 Türk'ün öldüğü yangın vardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-03-2013 06:59 - Güncelleme: 19-10-2015 07:04

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Almanya hükümetinden 8 Türk'ün hayatını kaybettiği yangını, derinlemesine araştırılmasını istedi. 

Almanya'daki Avrupa Türk Birliği Federasyonu'na bağlı derneklerin düzenlediği, eski BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma programına katılan Destici Türkiye'ye döndükten sonra Atatürk Havalimanı'nda, Backnang kentindeki yangına ilişkin açıklama yaptı. 

Yangın bölgesine gittiğini belirten Destici, 40 bin kişilik Backnang'ta 3 bine yakın Türk'ün yaşadığını söyledi. Mustafa Destici, olayın derinlemesine araştırılmasını isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

''Kundaklama bizim asla aklımıza getirmek bile istemediğimiz bir ihtimal. Bu da daha önce Almanya'da yaşandı. En son 'Solingen faciası' hala yüreğimizde, zanlılar bulunmadı, gerekli cezalar verilmedi. Bu olayların iyice irdelenmesi, araştırılması lazım. Alman hükümetinin bu hadisenin altında kalmaması lazım. Polisiyle, içişleri bakanlığıyla, bunu çok detaylı bir şekilde bütün ihtimalleri göz önüne alarak araştırması lazım. Tabii bizim hükümetimizin de bunun takipçisi olması lazım.''

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro