YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2013 00:00 - Güncelleme: 21 Ekim 2015 17:04

Dershane Kavgasının Kaybedeni Kim?

Usta, biliyoruz ki dershanelerin kapatılması basit bir eğitim düzenlemesi değil. Cemaat ile parti arasındaki kavganın derinleşmesi.

Sert adamsın, dediğini yaparsın. Güçlüsün de üstelik. Sebebi bizim seni sevmemiz, sana destek olmamız. Biz derken cemaati kastetmiyorum, seninle aynı hissi paylaşan ama şuan için üzdüğün milyonlar adına tek bir özne kullanıyorum.

Biz, sen Marmaray’ı açarken avuçlarımız kızarıncaya kadar alkışladık.

Diyarbakır’da eşin Emine Hanım kadar duygulandık, göz yaşı döktük sen konuşurken.

Davos’ta senin kadar hiddetlendik ve senin üslubun ile ferahladık.

Gezi sonrasında seni havaalında karşılayabilmek için km’lerce trafik kuyruğu oluşturduk.

Ama biz bu yola senden önce çıkmıştık. Sen sonradan katıldın aramıza. 2002 yılında ne bir gazeten vardı, ne holding sahibi dostların.

Erbakan Hoca’dan daha zeki ve güçlü değildin. Senin ‘Kasımpaşalı’ tavrın, Erbakan Hoca’ya omuz atan paşalara sökmezdi. Bu yüzden çıkarmamış mıydın ‘Milli Görüş’ gömleğini?  

Usta sen 2002’den önce “Hem laik hem müslüman olunmaz” dedikten sonra, ‘Milli Görüş’ gömleğini yırtıp atıp, ‘Artık değiştim ve artık ben muhafazakar demokratım’ dememiş miydin?

2008 yılına kadar baş örtüsü ile ilgili bir düzenlemeyi gündeme getiremeyen de yine aynı Tayyip Erdoğan değil miydi?

Bugün balyoz, ergenekon gibi davalarda yargılanan paşalar amellerine ulaşamadılarsa, onları engelleyen sebepler nelerdi? Neden teşebbüs aşamasında kaldı?

Ülke ülke gezip, binlerce km ötedeki Türk Okulları’nın başarısını takdir ederken, o öğretmenlerin ağaçta yetişmediğini zaten biliyorsundur değil mi?

Bakanlarınız Türkçe Olimpiyatlarında göz yaşı dökerken, o öğrencileri yetiştirenlerin Robert Koleji’nden mezun olmadığının farkındasınız değil mi?

Usta biz vatan sevdasına 2002 yılından önce de sahiptik. Siz belediye başkanıyken, bizim abilerimiz siz koltuğunuzda rahat oturun diye, öğrenciler yetiştirdiler. Darbe medyasının yalanlarını gün yüzüne çıkardılar.

Tüm bunlar olmadan önce gelseydiniz, her şey böyle olur muydu? Sadece eşinizin başı örtülü diye yüz binler, hatta bazı basın organlarınca milyonlar toplanmadı mı 2007’de Tandoğan’da..?

Usta, düne kadar okyanus ötesini amerikan uşağı olarak ifade eden CHP Gurup Başkan Vekili, bugün PKK lideri istedi diye dershaneler kapatılıyor diyerek açıklama yapabiliyor. Sence 2007 yılında fitneyi ve bozgunculuğu gömebildik mi toprağa?

Hak vermiyor değilim Usta. Hakan Fidan’a uzatılan el, bizim de canımızı acıttı. Gazetenin attığı manşetleri biz de okuduk. Lakin hakkını verdiğim, hakkının yendiği oldu. Sen şimdi bu vebalin hakkına girersen, küçük bir azınlığın hak ettiğini büyük bir cemaate hak görmek reva mıdır?

Dershaneler kapatıldığında gerçekten fırsat eşitliği yakalanacaksa eğer, sen ve ekibini oluşturan kabinedeki dostların evlatlarını kolejler yerine devlet okullarında özel dersler olmadan okutacak mı?

Anadolunun köylerinde, kasabalarında hatta şehirlerindeki okullarda eğitim veren öğretmenler, öğrencilerin çözemediği soruları “Ben bu konuyu unuttum, üzerinden çok zaman geçti” demeden, talebenin talebine karşılık verecek mi?

3 bin öğrenciye bir rehberlik öğretmeninin düştüğü ülkede, öğrenciler rehberlik hizmetini alabilecekler mi? Gençlerin alkol ve madde bağımlılığını sadece akşam 10’dan sonra alkol satışını yasaklayarak sağlayabilecek misin?

11 yılda 5 defa değişen milli eğitim bakanlarının değiştirdiği sınav sistemlerini okuldaki eğitimcilerin kavrayıp öğrencilere doğru şekilde aktarabilecekler mi?

Usta, ben Kürt Açılımı başta olmak üzere seni, haklı olduğun tüm zamanlarda dostlarımla aramın bozulması pahasına destekledim.

Zaten biliyorsundur, iki namaz kılan adamın dualarında birbirinin şerrinden korunmak isterlerse bu dualar Gayretullah’a dokunur...

 

umitsamimi@gmail.com

twitter.com/umitsamimi
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dershane Kavgasının Kaybedeni Kim? yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro